PONDĚLNÍ GLOSY 15.10.2007

Miroslava Macka
A už zase Standovi Grossovi nikdo nevěří! Ba dokonce se najdou lidé, kteří si vymýšlejí všelijaké konstrukce, jako tuhle jeden pán, který mi říkal: Vždyť je to průzračně jasné! Náměstek pro energetiku Robert Sýkora na ministerstvu průmyslu před léty způsobil, že Moravia Energo dostala povolení k dovozu levné elektřiny z Polska. No a neodnesl si provizi v igelitce, ale dostal možnost koupit si za tři sta tisíc třetinový podíl v této firmě, která jeho přičiněním započala vydělávat jako mourovatá a vyplácela dividendy jako hrom.
Také Stand Gross pro Třinecké železárny, většinového vlastníka Moravia Energo, leccos ve vládě udělal, vždyť soukromé železárny dostaly z našich daní pěkný balík veřejných prostředků. A zase - peníze v igelitce? Nesmysl: použije se stejná metoda! Již finančně saturovaný Sýkora prodá třetinový podíl za netržní cenu Grossovi a ten jej za tržní cenu vzápětí prodá dál. A odměna za staré služby je legálně tam, kde má být!
No uznejte, jak jsou ti lidé hloupě podezřívaví! Vždyť tohle by přece Staník nevymyslel! Ten tak nanejvýš strýce Vika!

Čtenář glos P. C. na stejné téma složil delší báseň, z níž cituji velmi povedené dvouverší: "...celá burza jenom zírá,co dokáže mašinfíra..."

Kandidát zelených na ministra školství Dušan Lužný začal skvěle: ve svém životopisu přepsal název své diplomové práce, která nesla název "Krausova kritika žurnalismu ve světle marxisticko - leninské sociologické interpretace" na "Krausova kritika jazykové fráze."
Hájí se ještě skvěleji: "Máte pravdu, že ten název takhle vypadal líp, ale nechtěl jsem nic retušovat a ani obsah práce není takový, jak napovídá její název."
Touto druhou půlkou věty o sobě řekl v podstatě vše...

Velmi kvalitní komentář k udělení Nobelovy ceny míru Alu Goreovi napsal ve svém sobotním článku v MFDnes Teodor Marjanovič: "Pokud tento svět spěje do záhuby, tak nikoli kvůli globálnímu oteplování, nýbrž proto, že uděluje Nobelovy ceny za mír lidem typu Ala Gorea, zeleného názorového Napoleona střiženého gándhíovskou vytrvalostí."

Čtenář glos K. B. mi k témuž tématu napsal:
Al Gore neváhá na základě "důkazů", které samy o sobě stačí k rozpoutání tisíců malých osobních válek, začít vyvracet stabilitu jediné skutečně stabilní části světa - Evropy a severní Ameriky a otevřít tak prostor pro minimálně kulturní expanzi kultur, která mají nestabilitu a války (nejlépe svaté) zakořeněny ve své postatě. Co na tom, že Gore, který "káže vodu a pije víno" a je desetkrát energeticky nákladnějším člověkem než průměrný Američan. Třeba dostane příště Nobelovku za mír ten nejvýřečnější komunistický vůdce Jižní Ameriky, protože přispěje k tomu, že Západní svět, ten nejhorší znečišťovatel, nebude mít suroviny pro ošklivý vykořisťovatelský průmysl.

Čtenářka glos Z. Ch. pak vtipně dodal k jednomu pátečnímu textu: "S těma kruhama - nebyl von to, kurva, Archimédés...?"
A spousta dalších čtenářů správně potvrdila, že šlo skutečně o Archiméda, a že výrok padl roku 212 před Kristem v Syrakusách.
A čtenář glos Z. K. zaslal další dějinnou událost: "Co to, kurva, bylo?" Starosta Hirošimy, 6. srpna 1945