ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.09.2007

Miroslava Macka
To, co v těchto dnech slovně předvádí Stanislav Gross, určitě v toku času překoná jeho šaškárny kolem půjčky na byt. Mimochodem, uvědomujete si, že nás má stále za blbce a drží se jako klíště verze "půjčka od strýce Vika, kterému na tu půjčku půjčil pan Rod"?

Čtenář glos M. N. je ovšem přesvědčen, že jeho úvěr je papírově naprosto v pořádku a stejně je přesvědčen, že se zanedlouho objeví "silný investor", který Grossovy akcie odkoupí, dejme tomu za 400 000 000.-, a kruh se uzavře: Gross už nikdy nebude muset odpovídat na všetečné dotazy, kde vzal na to či ono.

Paroubkova puchejřovitost nabývá neskutečných rozměrů: nejprve po volbách "prokoučoval" svoji možnost stát se bez problémů předsedou sněmovny, neboť stále žil v iluzích, že Topolánkovu vládu za pár dnů "semele jako kafemlejnek". Nestalo se tak a teď, když potřebuje po rozvodu peníze, nabízí podivuhodný handl: opozice nevyvolá během českého předsednictví v EU hlasování o nedůvěře vládě (zapomněl, že jednou to už zkusil a prohrál?) a ODS mu za to dopomůže k funkci, vynášející měsíčně cca o jedno sto tisíc korun víc, než pobírá z našich kapes nyní.
Poněkud na zvracení! A ještě více na zvracení by bylo, kdyby ODS nad touto nabídkou byť jen chviličku vážně uvažovala....

"Češi mají 109 korun na hodinu", hlásá dnešní titulek v Lidovkách. Jsem však přesvědčen, že drtivá většina Čechů, Moravanů, Slezanů a národnostních menšin, kteří jsou občané České republiky, 109.- korun na hodinu nemá, neboť vydělává méně nebo více. Statistický průměr je prostě ošidný: dejte si jednu nohu do mrazáku a druhou do horké trouby a přesvědčte se sami....