STŘEDEČNÍ GLOSY 5.09.2007

Miroslava Macka
Kamarádi exprezidenta Havla byli v Polsku minulými volbami odstaveni od moci, takže je zcela pochopitelné, že si do stávající vládní garnitury Václav Havel rýpne, dělá to tak přece vždycky. V holubiččím Česku mu to procházelo téměř bez povšimnutí, hrdější Poláci po něm okamžitě vyjeli. Právem.

Nežádoucí účinky jsou vždy zajímavější, než ty chtěné: policie rozestavěla během víkendové akce 200 maket policistů. Dvacetpět z nich bylo ukradeno...

Převážně pražští soudci požadují ze státního rozpočtu více peněz, jinak prý justici hrozí kolaps. To mne překvapilo: to, co vidím kolem sebe, mi připadá jako kolaps justice už léta a léta...

Poněkud defétistický text mi poslal čtenář glos B.S.:
Jako člověk pracující v malé soukromé firmě jsem v úzkém kontaktu s lidmi, kteří žijí v poněkud jiném světě, než který asi znáte vy. Jsou to čtenáři Blesku, pravidelní návštěvníci hospod, konzumenti života v té nejjednodušší podobě. Dnes měl jeden z nich kulaté výročí - 50 let, tak jsme se sešli v malé hospůdce, abychom to náležitě oslavili. Protože nejenom "Ve víně je pravda", tak po patřičné dávce jiných alkoholů začaly z mých spolupracovníků padat životní moudra a jiné názory. Byl to pro mne dosti velký otřes. "Zelení" zachraňují Zeměkouli před zničením, Busch je blbec, protože ho řídí FBI a CIA, Topolánek nezvládá rodinu, tak jak chce řídit stát, Paroubek je lepší, "protože nepřivedl do jiného stavu svoji překladatelku a chce si ji vzít".
Tak jsem jenom seděl a tiše poslouchal. Když jsem se zapojil do hovoru, tak po chvíli někdo zvolal: "Kurva, Miro, mluv česky!!". A já si myslel, že mluvím k věci a chtěl jsem jim pouze vysvětlit, co to je např. rovná daň. Tak jsem raději zmlknul a věnoval se pití, abych zapoměl a "srovnal laťku s kolektivem". To ovšem není řešení. Našich "spodních 5 milionů" žije v totální nevědomosti. Čtou Blesk,čumí na Novu a Primu, v práci poslouchají F1 nebo Evropu 2. Dobré je to, co jim zítra zaručí lepší život. Co bude pozítří, to je nezajímá.....
Vaše jedovaté šlehy k té či oné události si přečte pár set nebo tisíc lidí, ale to je to pouze kvedlání lžičkou proti vlnám moře! Pokud pravicoví liberálové nenajdou odvahu razantně prosazovat své názory, tak půjde celý systém (totálně podřízený EU) do háje. A pak bude jen otázkou času, kdy nás převálcují mohamedáni nebo Číňani. Demografické údaje mluví jasně.
Co vy na to, pane Macku? Kolik máte pravicově a liberalně smýšlejících potomků?
moje p.s.: Dva. A opětovně opakuji moudro Jana Wericha: boj s lidskou blbostí nelze nikdy vyhrát, nikdy se ovšem proti ní nesmí přestat bojovat.

Když si kliknete na odkaz na moje texty na idnes, můžete si přečíst zbrusu nový text "O jménech, včetně jmen "bojových", spolu s Inspiromatem".
Hezký den přeju, mm