ČTVRTEČNÍ GLOSY 30.08.2007

Miroslava Macka
Je vidět, že jsme skutečně velmi "rozežraná" společnost, nevědící už roupama co dělat a proto se zabývající i totálními nesmysly, jako by šlo o věci života a smrti.
Absolvoval jsem v životě nespočet mítinků, schůzí a různých dalších akcí, na kterých jsem mluvil. A pokud auditorium hlučelo, utišil jsem je vždy instinktivním gestem: napřáhl jsem proti nim ruku s mírně zvednutou dlaní. Vždy to zabralo.
Totéž udělal hráč Sparty Pavel Horváth stojící oproti rozvášněným fanouškům a ejhle: nemáme nic jiného na práci, než se sáhodlouze dohadovat a plnit media úvahami, zda náhodou nešlo o "hajlování"!
Když jsme se v dětském věku chovali příliš "rozežraně", říkával nám můj moudrý otec: Válku na Vás, potvory!

Taky se mi moc líbí reakce státního podniku ČEZ na dotaz, kdo pro ně pořádal mnohamilionový večírek na letošním karlovarském filmovém festivalu: Neřekneme! Byla to firma pravé ruky premiéra Topolánka Dalíka? Neřekneme! Myslím, že takové manažery bychom, coby majitelé ČEZu, měli okamžitě vyhodit!

Ten nápad se mi docela líbí: radnice měst na Zlínsku nechávají občany, aby sami navrhovali názvy ulic a náměstí a občané se do této bohulibé činnosti houfně zapojují. A tak kupříkladu v Uherském Hradišti nemají ulici Budovatelů či Hrčálkovu (kdo to, ksakru, byl?), ale Trnkovou nebo Švestkovou a také Studentské náměstí. Tleskám.