ÚTERNÍ GLOSY 28.08.2007

Miroslava Macka
Pod šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Kubicem se opět houpe židle. A jak správně podotýká Martin Zvěřina v dnešních Lidovkách, podaří-li se vedení policie tohoto vyšetřovatele vyhodit, nebude si mnout ruce jen Jiří Paroubek, ale i řada "obchodních přátel" ČSSD a ODS.

David Rath potvrdil svůj zájem o kandidátku na středočeského krajského hejtmana. To není špatný nápad: nastane tak krásná příležitost vypráskat mu ve volbách kožich, neboť v těchto volbách se neskryje na prvním (vždy volitelném) místě kandidátky.

Velký Bratr v podání George Orwella byl docela břídilský systém, neboť neměl k dispozici dnešní techniku: pod záminkou boje proti terorismu musí členské státy EU implementovat do poloviny prosince tohoto roku do své legislativy směrnici, nařizující identifikovat každého, kdo v kterékoliv bance v zemích EU provede transakci vyšší než 1.000.- Eur (cca 28.000.- Kč).
Stále si ještě připadáte jako svobodní občané?

Karel Čapek napsal v roce 1936 delší báseň o XX. století, která se ovšem ještě dokonaleji hodí na počátek století dvacátého prvního.
Zde jedna sloka:
Byl to věk, jenž držel na rekordy,
dbaje vždy na větší rozměry.
Velký věk chce mít též velké mordy,
hrdiny a velké gangstery.