PONDĚLNÍ GLOSY 27.08.2007

Miroslava Macka
Ministr zdravotnictví Julínek hodlá od roku 2009 zavést tu nejlogičtější věc na světě: že si člověk bude moci u vzájemně si konkurujících zdravotních pojišťoven vybrat pojištění podle své kapsy a svého gusta. A aby to bylo vůbec možné, musí udělat další logickou věc. definovat zdravotní služby a léčiva, hrazená z povinného zdravotního pojištění, tedy tzv. základní balík služeb. Jsem na jedné straně rád, že se začíná konečně s tzv. Mackovou reformou zdravotnictví, na druhé straně nechápu, proč se služby, které nebudou hrazeny ze základního povinného pojištění, nazývají VIP službami: vždyť nejen very important people (dnes většinou různé hvězdičky showbusinesu a různí VyVolení) si jistě rádi vyberou z široké škály pojištění to, které jim bude nejvíce vyhovovat, to, ušité jim na míru.

V Potštejně napadl pitbul v kotci svého majitele a pokousal ho tak, že na místě vykrvácel. Myslím, že by se o tom mělo hodně psát a taky by se měl záhy najít další pitbul, který udělá totéž: pak si snad konečně přestanou zakomplexovaní jedinci pořizovat bojové psy ku zvýšení pocitu své síly a moci.

Jiří Paroubek v dnešním článku v Lidovkách "ODS místo diskuse stále jen válcuje" užil nádherného slovního spojení: "ODS a s ní spřátelení novináři..." Jak tento člověk umí připomenout staré bolševické časy! Vzpomínáte? "Třetí světová válka, kterou si nikdo nepřejeme", "sportovci Izraele, státu, který vede agresívní válku", "v SSSR, zemi, kde zítra již znamená včera", "v lidových demokraciích, v tomto táboře míru..."
Bla,bla, bla, bla....

Německá kancléřka Angela Merkelová se nechala mnohokrát vyfotografovat se starostlivou tváří u grónského ledovce: podívejte se, jak se starám o globální oteplování! Ovšem doma bude potřebovat hlasy ke znovuzvolení i od vlivných průmyslníků a hlavně od občanů, kteří si chtějí koupit nové výdobytky elektrotechniky: a tak podporuje výstavbu nových 27 uhelných elektráren.
Vnímám to v tuzemsku a cizozemsku už drahná léta: zásady a ideje jdou u čím dál tím většího počtu politiků do háje a jim jde jen a jen o boj o moc a o koryta....

Budějovický Budvar státu vydělává, a proto by neměl být privatizován, řekl včera v televizi místopředseda vlády Jiří Čunek. Proč ovšem podle této logiky okamžitě nezestátnit banky, pojišťovny, automobilové továrny a další vydělávající podniky? To by bylo peněz na nakupování a uplácení voličů!

Vážení a milí,
dnes sice na kliknutí na macek.blog.idnes.cz můj nový článek nevypadne (zato spousta minulých ano), protože jsem však nemohl nekývnout na nabídku ona.idnes.cz, zda-li bych nechtěl každé pondělí stvořit nějaký text pro dívky, slečny, paní, ženy, babičky, atd., najdete můj zaručeně zcela čerstvý text zde. Předem prozrazuji, že Vás čeká mé úvodní slovo, jeden houbový recept a jeden (také můj) sonet.
Chápete dozajista, že vzhledem k mé afinitě k ženskému pohlaví si něco takového prostě nemohu nechat ujít! Tak přeju hezké počtení, a to nejen něžnému pohlaví, a hlavně hezký den!
Váš mm