STŘEDEČNÍ GLOSY 22.08.2007

Miroslava Macka
Reforma veřejných financí nakonec prošla, což je dobře. Ne snad proto, že jde o reformu, řešící podstatu problémů. Ale jde o vykročení správným směrem a při stávajícím volebním systému a při posledním volebním výsledku asi maximum možného. Hlasování však také opět ukázalo, co je zač Jiří Paroubek, hřímající od řečnického pultu "Až se dostaneme k moci, zrušíme, co půjde!" Je opravdu nejvyšší čas politicky zrušit Jiřího Paroubka: začněme na tom každý pracovat ve svém rodinném a pracovním okolí ihned!

Nový šéf dopravní policie Martin Červíček včera v podvečer mluvil v Rdiožurnálu a byl to děs: "Musíme zajistit rostoucí oprávněné požadavky doby"...."Chceme být hybatelem změn..." a podobné fráze a plané tlachy.
V byznysu platí: nedokážeš-li popsat na zadní stranu mé navštívenky svůj projekt, je to špatný projekt. Ve veřejné správě by mělo platit: nedokážeš-li říci třiceti slovy čeho a jak chceš dosáhnout, jsi neschopný...

Vsaďte se, že tato zpráva projde téměř bez povšimnutí a hlavně bez postihu: z počítačů ministerstva obrany někdo vylepšuje internetový profil KDU - ČSL ve Wikipedii. Paní ministryně Parkanová by rychle měla zjistit kdo tak činí a vyhodit ho. Pokud tak ovšem nečiní na její osobní přání....

Více než stovka učitelů občanské výchovy a základů společenských věd se sjela do Olomouce na Letní školu výchovy k občanství a evropanství. Předpokládám, že za veřejné peníze. Pořádá též někdo za naše daně letní kurzy pro učitele o euroskepticismu? A nebo se už stalo z "evropanství" státní náboženství?