PONDĚLNÍ GLOSY 20.08.2007

Miroslava Macka
Stačí jen trošku trhu ve zdravotnictví a dějí se zázraky: zatím jen v Praze si můžete zavolat lékaře či dětského lékaře domů a do devadesáti minut je u Vás a doveze Vám i potřebné léky. Za službu "Doktor nonstop" samozřejmě zaplatíte, neboť v českém Kocourkově ( ačkoliv teď by bylo spíše, podle bývalé poslankyně ČSSD Fischerové, která prosadila zákon, že co je ve zdravotnictví "zadarmo", nesmí se poskytovat za peníze, aby si náhodou bohatší lidé nekupovali lepší zdravotní služby, na místě napsat Fischerov) připojištění na takové služby zdravotní pojišťovny nenabízejí.
Služby se mají postupně rozšířit i do dalších větších měst a já jen doufám, že dříve nebo později přece jen zvítězí zdravý rozum a nejen tato služba, ale i spousta dalších, bude i u nás zcela běžná a komerčně pojistitelná.

Hrátky Vlastimila Tlustého o "reformu" už nabývají velmi žertovnou podobu a připomněly mi následující bonmot: Daně jsou násilnou platbou, kterou platí střední třída proto, aby ti nejchudší nezabili ty nejbohatší....

Cožpak v celé dopravní policii není jeden jediný schopný a zdravě ambiciózní člověk s praxí, který by se přihlásil do výběrového řízení na místo nejvyšší?
A proto se do výběrového řízení přihlásil a vyhrál je jeden jediný uchazeč, kriminalista z malého města?
Pak je to s dopravní policií ještě horší, než se zdá a nového šéfa ( dle spoluzaměstnanců velmi solidního a schopného) čeká hodně a hodně práce.

Čtenář glos J. M. mi zaslal následující, politicky nekorektní, vtip:
Přijde chlap do baru, kde obsluhuje barman - robot. Natočí mu perfektní pivo a zeptá se ho, jaké má IQ.
Chlápek odpoví, že někde kolem 150. Barman se s ním plynně začne bavit o kvantové fyzice, globálním oteplování, makroekonomice,
nanotechnologiích...
Chlap je z toho celý vedle, tak si říká, že ho vyzkouší. Jde domů, převlékne se a vrátí se do baru. Barman mu opět natočí perfektní pivo a ptá se na IQ. Chlápek řekne, že má kolem stovky. Robot s ním začne kecat o ženských, o fotbale, o autech...
Chlapovi se to hrozně líbí, tak jde zase domů, převlékne se a vrátí se do baru.
Obdrží opět perfektní pivo a obvyklý dotaz. Tentokrát řekne robotovi, že má IQ 50.
Na to se barman nakloní až k němu a pomalu, ale skutečně pomalu říká:
"Poslyš, příteli, ale ten Paroubek je fakt dobrej, že jo?"

Pokud si kliknete dole na stránce na odkaz macek.blog.idnes, můžete si přečíst můj nový článek " O nádherné sobotě, hříbcích, vzpomínce na otce a dalších věcech", zrovna tak jako spoustu mých starších textů.
S přáním příjemného dne mm