PÁTEČNÍ GLOSY 17.08.2007

Miroslava Macka
Pro politickou stranu a její podporu voliči není nic více devastujícího, než viditelná nejednotnost. Což ODS v dnešních dnech předvádí více než dostatečně.
A to, že důvodem je kompromisnická reforma - nereforma není podstatné.
Škoda, přeškoda, že se ODS nepohybovala a nepohybuje po jasné trajektorii: tento stát byl léta mizerně spravován a je proto drahý a plýtvavý - po volbách se staneme řádnými hospodáři, takže správa státu se zjednoduší, zlepší a bude levnější - tak rychle, jak se nám to bude dařit, budeme všem postupně snižovat daně....

Navíc komplikovaná podoba daňové "reformy" už nejde politicky prodat, neboť se zdá, že jí přestávají rozumět i její tvůrci: viz Vlastimil Tlustý a jeho náhlé objevení "chyby" ve schválené podobě "reformy"....

Velezajímavý titulek jsem dnes objevil v Lidových novinách: "Velký zájem o investice do obnovitelných zdrojů přiměl vládu navýšit ekodotace."
Domnívám se totiž, že je jinak: Ekodotace způsobují velký zájem o investice do obnovitelných zdrojů. Vláda zvýší dotace. Zájem o investice se ještě více zvýší.
Z našich kapes se přesune ještě více peněz do kapes výrobců superdrahé energie...

Jsou prostě lidé, kteří se snad normálně, tedy v soukromém sektoru, neuživí a tak se neustále posunují od jednoho místa placeného z našich peněz ke druhému. Exministr Vladimít Mlynář se čerstvě stal poradcem ministra financí Miroslava Kalouska. Že by mu radil, jak se má hospodařit s prázdnou kapsou?
A nebo se zatraceně mýlím a protože Kalousek kudy chodí, tudy mluví o tom, jak se musí šetřit, zaměstnal Mlynáře zadarmo? A Mlynář, známý to hlasatel občanské společnosti a angažovanosti, se rozhodl zadarmo vládě pomáhat?

Včera jsem donesl z jednoho lesa mého srdce (mimo spousty lišek a klouzků) také asi patnáct nádherných hřibů. Takže: rostou!!