ČTVRTEČNÍ GLOSY 9.08.2007

Miroslava Macka
Strašně moc by mne zajímalo, kdo vymyslel název plánu ministra zdravotnictví Julínka, mající za cíl snížit množství dětských úrazů.
Jmenuje se totiž "Národní akční plán prevence dětských úrazů na léta 2007 až 2017".
To máme na celé dvě pětiletky....

Pražští policisté vypátrali a navrhli obžalovat muže, který vloni posílal Jiřímu Paroubkovi výhružné maily typu "Ty to rychle koupíš, ani nebudeš vědět od koho."
Kdybych měl obtěžovat policii všemi výhrůžkami, které jsem dostával a stále dostávám, nedělali by policisté nic jiného, než pátrali po zamindrákovaných pošucích....

Mladí poslanci rakouském lidové strany (ÖVP) zahájili kampaň, požadující, aby veškerých potravinách bylo jasně vyznačeno, jakou vzdálenost musely urazit ke spotřebiteli a spotřebitelé se tedy mohli rozhodnout, zda si koupí ty potraviny, které putovaly zdaleka a. podílely se tedy více na zamořování ovzduší....
No jo, ale co když si takový ekologický nadšenec koupí sice potraviny zblízka, ovšem mající vyšší nadýmající účinky a zamoří tak ovzduší metanem a dalšími plyny ještě víc? Neměla by se na takové potraviny uvalit zvláštní ekologická daň?

Pokud se skutečně prokáže, že inspekce ministerstva vnitra odposlouchávala na padesát telefonních čísel, aby zjistila, kdo vynesl ze sněmovny tajnou Kubiceho zprávu a nakonec za rok a půl pátrání na to konečně přišla tak, že porovnala výtisky jednotlivých poslanců s uveřejněnou fotografií zprávy a podle vpisků a podtrhání určila pachatele, měli by být vyšetřovatelé okamžitě vyznamenáni za nejkocourkovější výkon roku.