PÁTEČNÍ GLOSY 3.08.2007

Miroslava Macka
Je to samozřejmě jenom náhoda, že se zprávy o tom, že Česká národní banka stáhne z oběhu padesátníky, neboť už se pramálo používají a o tom, že poslanci ODS chtějí zpomalit snižování daní pro firmy, objevily spolu v jednom dni.
Rozmělňování nezbytných reforem ovšem ve svém konečném důsledku může lehce vést ke stažení ještě větších nominálů....

Senátorka za ČSSD Jiřina Rippelová, senátor za ODS Tomáš Jirsa a senátor za KDU - ČSL Josef Kalbáč napsali rukou společnou a nerozdílnou do dnešních Lidovek článek o Národním parku Šumava a v něm mj. tuto větu: "Poučíme se ze stavu lesních ekosystémů na Šumavě a poslechneme rad odborníků, nebo budeme nadále dopřávat sluchu nezodpovědným ideologům a romantikům?"
Měl bych návrh: vždy, když se objeví jakýkoliv pokřik ekologických aktivistů a jejich sdružení, pečlivě zaznamenat vše, co říkají a tvrdí, jaké to ekologické hrůzy a pohromy nás čekají. A když se jim nevyhoví, po čase zaznamenat skutečný stav životního prostředí v dané lokalitě.
Tak by nejlépe vyniklo a dokázalo se, jak často a jak moc se mýlí. A jak jim jde vesměs o něco úplně jiného.

Velká Letní Tričková Záhada premiéra Topolánka konečně vysvětlena! Tak by mohl znít palcový titulek, neboť čtenáři glos obhájili našeho premiéra, že nenakupuje u Vietnamců:
Číslo 1881 je součást slovutné značky Nino Cerutti 1881 a nápis Rider Cup Worchester není chybou, ale názvem parkurového klání v anglickém Worchestru. Tak.