ÚTERNÍ GLOSY 31.07.2007

Miroslava Macka
Poslankyně Alena Páralová nám v dnešních Lidovkách upřímně odpověděla na nevyřčenou otázku, kdo dnes u nás vládne:
LN: Pastelkovné, tisícikorunový příspěvek na pomůcky prvňákům, zachováte?
AP: Bohužel. Je to přání poslanců Melčáka a Pohanky. Když chceme jejich hlasy, musíme.
A já dodávám: Děkuji, nechci.
A poslanců Melčáka a Pohanky se ptám: připadá Vám sociálně spravedlivé, abychom všichni přispěli kupříkladu na pastelkovné Nicolase Topolánka?

Jsem velmi zvědavý, kdy pozůstalí po zlodějích kovů z Kladna zažalují majitele spadlé haly o pořádné odškodné, lumpa jednoho nedbalého!

Včera jsem shodou okolností opakovaně slyšel ve vysílání Radiožurnálu rozhovor s vysokými exilovými důstojníky, kteří byli v padesátých letech odsouzeni k vysokým trestům, ba o vlásek unikli trestům smrti.
Také jsem vyslechl zprávu o tom, že bývalá prokurátorka Ludmila Brožová, nyní pětaosmdesátiletá, poslední z těch, kteří se nemalým dílem zúčastnili justiční vraždy Milady Horákové, byla konečně obviněna... a k tomu jsem též příhodně vyslechl ničemně prorežimní budovatelskou píseň zpívanou Janem Werichem, tu z "milého" dvojfilmu Císařův pekař a Pekařův císař....kolik to vážných námětů k zamyšlení, kolik paralel k dnešku!
Třeba, opět z nás dělají media, téměř jako v padesátých letech, blbce: ach, věděla ta nebohá stará dobrotivá babička Brožová, že jde o zmanipulovaný proces? O justiční vraždy? Toť dnešní nesmyslná otázka?!
Chudinka malá, pomýlená....
A věděl to také tehdy pomýlený a později oslavovaný krajský tajemník KSČ Dubček? A jen nepatrně později pomýlený Dienstbier?
Odpověď mi dal ve vzpomenutém včerejším vysílání Radiožurnálu jeden z tehdejších muklů: "Ty zneužily všechno, ty svině!"