STŘEDEČNÍ GLOSY 25.07.2007

Miroslava Macka
Nějak se té české spravedlnosti nedaří a nedaří: poštovní lupiči běhají po svobodě a dva poštovní úředníci, kteří při přepočítávání peněz nechali otevřené okno a trezor a porušili tak předpisy, celých deset let chodili po soudech, aby se včera dozvěděli, že mají jeden každý zaplatit zaměstnavateli milion korun a úroky, tedy miliony dva. Jak je budou splácet ze svých důchodů, soud neřekl.
Soud asi rozhodl po právu, spravedlnost ale přitom dostala pěkně na frak.

Zato starozákonně moudře působí odpověď prezidenta Klause rodičům desetileté Terezky, mediálně "proslavené" tím, že ji soudce poslal, aby byla z dosahu rodičů, na psychiatrii.
"Když se účastníci těchto intimních vztahů spoléhají na to, že to má za ně vyřešit stát, riskují, že půjde o řešení necitlivá a "tvrdá", protože stát a jeho orgány (třeba soudy) to jinak neumějí...myslím, že jedinou možností je, abyste se - v zájmu Terezky - přece jen pokusili dohodnout...

Nicolas Topolánek připomněl mi jednu dávnou situaci: poledne, vycházím ze zdravotního střediska a mířím do blízké závodní jídelny, venku, před vchodem do kočárkárny, nakukuje babka do načančaného kočárku a ptá se pyšné maminky: "A japa se menuje?"
Promptní odpověď: "Žaneta."
Po poněkud prolongované chvíli: "Nechť, hlavně, že je zdravá!"

Klikněte si dole na stránce na můj blog na idnes, čekají Vás dva nové textíky "O protichůdných reakcích, ústřicích a také Bélovi Bartókovi" a "O vychutnávání vína a taktéž o vychutnávání českého jazyka" a spousta dalších starších textů.