ÚTERNÍ GLOSY 24.07.2007

Miroslava Macka
Od počátku července zahynulo na českých silnicích 89 lidí, přičemž před rokem začal platit zákon, který měl všechno změnit....
A tak se vracím k tomu, co jsem tehdy v několika článcích napsal a řekl: hlavním problémem Česka je středověká silniční síť s provozem 21. století, která zákonitě způsobuje zvýšenou agresivitu řidičů. Připočte-li se k tomu technický stav prastarých vozidel (a zvláště ty nákladní na středověkých cestách opět způsobují zvýšení agrese), přetěžování náklaďáků, jejichž plazení opět zvyšuje agresi ostatních, zbytečně dlouhé stavební uzavírky a neschopnost policie analyzovat skutečné příčiny havárií a promptně stavebně eliminovat nejnebezpečnější úseky, nemůže tomu být jinak.
A šíleně komplikovaný byrokratický bodový systém a kontroly policie v místech, kde vyberou nejvíce peněz, tedy spíše buzerace, než preventivně výchovný systém, to už je jen tradiční české řešení problémů.
Summa summarum: co nejrychleji dostavět páteřní síť kvalitních dálnic, co nejrychleji stavebně odstranit nejnebezpečnější úseky silnic, co nejrychleji odstranit ze silnic loudající se silniční vraky a přetížené náklaďáky a kontrolovat provoz na nejnebezpečnějších úsecích. A pochopitelně ihned změnit stávající bodový paskvil.

Před patnácti lety se začala rozpadat československá federace. Bylo by záhodno sáhnout do archivů a opět připomenout, kteří politikové tehdy jednali prozíravě, kteří hystericky, kteří moudře a kteří hloupě: spousta z nich je totiž stále v politice.
A naštěstí se připomíná, jak nesmyslné by bylo referendum v situaci, kdy jde o problém ryze politický...a připomenout to volačům po referendu k americkému radaru na našem území....

Ministerstvo financí zažalovalo Československou obchodní banku (ČSOB) o 26,7 miliardy korun státních záruk, které ČSOB čerpala při převzetí Investiční a poštovní banky (IPB).
Bylo by krásné, byť s tím nepočítám (jsme přece v Česku), kdyby při té příležitosti vyšly najevo též všechny okolnosti tehdejšího převzetí a úloha Zemana a spol. v něm.
Každý z nás za to totiž nedobrovolně zaplatil nemalý balík peněz.

Také zaplatíme cestu místopředsedy vlády Čunka a ministryň Parkanové a Stehlíkové do Etiopie.
Ten přínos z této cesty ovšem určitě bude stát za to!

Jiří Paroubek si nedá pokoj ani v okurkové sezóně a lže a lže stále stejně. V minulém týdnu uveřejnil na www.blog.idnes.cz svůj text při příležitosti návštěvy prezidenta Václava Klause v Polsku a v něm následující superlež:
"Vůči EU mám i já řadu výhrad. Od pověstné bruselské byrokracie, která spolyká obrovské částky, přes nesmyslnou zemědělskou politiku, až po různá zbytečná regulační opatření. Proti tomu budu já i ČSSD vystupovat vždy. Ovšem na rozdíl od ODS, jejímž jediným receptem na řešení těchto problémů je EU postupně zrušit, má ČSSD recept jiný."
Komentáře snad netřeba.....