PONDĚLNÍ GLOSY 23.07.2007

Miroslava Macka
Politolog Bohumil Doležal vyplnil v dnešních Lidovkách okurkovou sezónu neuvěřitelným blábolem s názvem "Co zbylo z listopadu", z něhož cituji dvě perly:
"V současné době prožíváme nejhlubší a nejnebezpečnější politickou krizi v krátkých dějinách České republiky. Jejím nejzřetelnějším příznakem je významný vzestup politické váhy KSČM, ale tím se samozřejmě nevyčerpává."
" Ideje, na nichž stavíme, jsou víceméně směsí emancipačních mindráků z minulého století. Základem je rozjívený středoevropský nacionalismus 19. století, obohacený o bolševická rezidua (benešovská syntéza socialismu a demokracie). Z tohoto hlediska je budování demokracie v Česku stavěním domu na písku."
Už aby se ochladilo!

Jakýsi Miloslav Votava (38 let) z Prahy veřejně tvrdí, že byl od roku 1998 tajným spolupracovníkem české rozvědky a pral pro ni v offshorových bankách peníze. Zdá se to být neuvěřitelný blábol, jenže Votava dodává podrobnosti, včetně bankovních výpisů, které sedí....
V normálním státě by to bylo jednoduché: patřičná parlamentní komise by prostě jeho informace zkontrolovala. Obávám se, že u nás tímto způsobem kontrolovat tajné služby nelze.
Něco je špatně, páni zákonodárci!

Doporučuji si též přečíst na www.blog.idnes.cz můj nový text "O vynikajících fazolkách a také o flirtování u stolu", případně další spoustu starších textů.
Přeju příjemné pondělí...