ÚTERNÍ GLOSY 17.07.2007

Miroslava Macka
Výbor pro biomedicínu a lidská práva, poradní to sbor Rady vlády pro lidská práva, rozhodl, že bychom měli dát ze svých kapes (prostřednictvím daní) osobám, které byly v letech 1966 až 1991 sterilizovány, aniž byli o zákroku řádně informováni (to znamená, že jim nikdo důkladně nevysvětlil, že po sterilizaci už nebudou moci mít děti), každé kolem dvou set tisíc korun.
Takže za jejich neinformovanost by je měli odškodnit i ti, kteří tehdy ještě ani nebyli na světě....
Proboha, kam se tahle společnost řítí...?

Jak správně podotýká Ondřej Neff v dnešních Lidovkách, začíná evropskounijní boj o úsporné žárovky, tedy o zákaz klasických žárovek a prosazení "povinných mžouradel". Miliardový kšeft, co říkáte? A hádejte, kdo to vše zaplatí?

Jak se dalo očekávat, na výkonné radě ODS se o reformě veřejných financí v podstatě nejednalo, jen o podružnostech.. Ono je to logické: v tak velkém kolektivu nikdy nemůže nic vzniknout, ten může jen odsouhlasit nebo neodsouhlasit předem zpracovaný a "vyhádaný" materiál. Zažil jsem výkonných rad desítky a bylo tomu tak vždycky.....

Rozumné slovo, aby v okurkové sezóně mediích pohledal. Dnes jsem ovšem v LN našel větu zemědělce z Pardubicka Vladimíra Řehounka: To mně vždycky může vzít čert, když lékaři radí, že nemáme vycházet ven. Sklízíme totiž slámu a nemůžeme čekat, až zaprší.

Zamyslete se, prosím, nad následujícími čísly: průměrný věk v Česku je 40,2 roku a bude se rychle zvyšovat, v Belgii je to 41,1 roků, v Německu 43 let, v USA 36,6 let.
V Iráku ovšem 20 let a v Iránu 25,8 let....