PONDĚLNÍ GLOSY 16.07.2007

Miroslava Macka
Polokandidát na prezidenta republiky Jiří Dienstbier včera v televizi označil současného prezidenta Václava Klause za "všeználka, šířícího blbou náladu".
Troufám si tvrdit, že znám Václave Klause velice dobře a místopřísežně prohlašuji, že Václav Klaus je velice vzdělaný člověk, který toho o mnoha věcech ví hodně, ale také se velice rád nechá poučit a velice rychle chápe a učí se. Jen nemá rád všelijaké to plané filozofování, a to zvláště u různých fachidiotů...
A šíření blbé nálady? Tak to jsem nezaznamenal nikdy. Pokud tím ovšem Jiří Dienstbier nemyslel absenci nekritického nadšení ze všeho, co vymyslí hordy bruselských úředníků.
Ale jako protiklausovské předvolební heslo tu nálepku oceňuji: je nepravdivá, ovšem ulpívavá, dobře se pamatuje a pro spoustu nepřemýšlivých lidí se tak stane berličkou při vysvětlování, proč vlastně nechtějí za prezidenta Klause.
Proč? No, je to přece všeználek, co šíří blbou náladu!

Publicista Vladimír Bystrov napsal do dnešních Lidovek velmi výstižný článek s titulkem "Nesmysly a lži kolem referenda", který opravdu stojí za přečtení a zamyšlení.
Vyjímám z něho: Už sám požadavek celonárodního referenda o způsobu zajištění bezpečnosti státu je nesmysl. Takové referendum by totiž znamenalo sejmout ručení za osud země a jejích občanů z konkrétní přesně známé množiny jmenovitě známých poslanců a senátorů s přehlednou kvalifikací a přenést tuto povinnost na množinu předem neznámého počtu nikomu neodpovědných anonymů neznámé kvalifikace.

Mediální cirkus kolem rok starých, komunálně politicky hysterických výkřiků senátorky Liany Janáčkové, inspiroval čtenáře glos L. M. k zaslání následného, politicky nekorektního vtipu:
Cikán jde kolem staveniště, uklouzne a spadne do vápna. Přiběhne domů a lamentuje: Čo budem robiť, čo budem robiť....? A manželka mu odpovídá: Chvílu si bílý... a už by si robil?


Když si kliknete na www.blog.idnes.cz , můžete si přečíst nejen můj nejnovější text " O užitečnosti prášivek a věcech příbuzných", ale i spoustu starších rozmarných textů.