ÚTERNÍ GLOSY 3.07.2007

Miroslava Macka
To je dobré: Všeobecná zdravotní pojišťovna ruší odborné komise, které přidělovaly vybraným pacientům elektrické vozíky, myoelektrické protézy a kochleární implantáty.
Namísto nich mají napříště rozhodovat o jejich přidělování krajští revizní lékaři.
Členové komisí, které se scházely jedenkrát měsíčně ( jaké byly náklady, diety, apod.?) ovšem tvrdí, že "revizní lékař ne vždy dokáže žádost posoudit jak po odborné, tak po sociální stránce žadatele, či odolat tlaku výrobců..."
Je-li to opravdu tak a mají-li pro toto svoje tvrzení důkazy, jak to, proboha, že ti revizní lékaři ještě jsou na svých místech?
Ale spíš se domnívám, že je členům komisí líto, že "odolávat tlaku výrobců" bude namísto nich někdo jiný.

U břehu Portugalska pracuje pět elektrárniček, využívajících síly mořských vln. Vzhledem k tomu, že jedna stojí kolem čtyř milionů euro a její životnost při výkonu 1, 25 megawattu je osm let, jde jistě o dotovanou záležitost.
Ani bych se tedy nedivil, kdyby ministerstvo životního prostředí začalo takové elektrárny též dotovat.
Že tu nemáme moře? O to přece vůbec nejde, jde o ty dotace!

Není většího paradoxu, než je výsledek společné politiky českých euronadšencům z řad ČSSD a socialistů - přerozdělovačů z Evropské unie: cukrovary v Hrochově Týnci, Němčicích a Kojetíně se uzavřou, my ze svých daní zaplatíme jejich majiteli, nizozemské firmě Eastern Sugar přes 700 milionů korun za poškození při udělování kvót a Česko se stane čistým dovozcem silně dotovaného a tudíž celkově drahého cukru.
Tak to dopadá, když se politikové pouští do regulování výroby a obchodu....a defenestrace stále není na obzoru.

Dnes si na ww.blog.idnes.cz můžete přečíst moji "Vzpomínku na vzácnou paní, paní Elizabeth Barret Browningovou" a další moje nepolitické texty. Přeju krásný den!