ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.06.2007

Miroslava Macka
No, to je překvapení! MF Dnes před pár dny vyměnila deseti nemocničním pacientům v různých nemocnicích jejich jídla za jiná a ta nemocniční dala prozkoumat s následujícím výsledkem: jídla byla většinou přesolená, příliš mastná, chyběla zelenina a někdy chyběla výživná hodnota.
Jinak řečeno,šlo o zcela typické jídlo "zadarmo".
Řešení pochopitelně není v ustanovení parlamentní komise a státního Úřadu pro kontrolu nemocniční stravy s detašovanými pracovišti v každé nemocnici, ale ve zcela jiném systému zdravotnictví, v němž každý pacient ví, co si platí a co má tedy právo vyžadovat.
Obávám se ovšem, že při stále ještě přetrvávající "bolševizaci myslí" části veřejnosti a jejich zákonodárných a exekutivních zástupců, dojde spíše na řešení první....

Vřele doporučuji k přečtení článek Josefa Mlejnka jr. "Trvale neudržitelný půst" v dnešních Lidovkách, hodnotící Jiřího Paroubka a jeho ČSSD v opozici.

Čtenář glos P. J., mi zaslal následující úvahy:
V případě místopředsedy vlády Jiřího Čunka bych navrhoval rozšířit vyšetřování ještě tím směrem,
zda Jiří Čunek není domluven s Petrem Čtvrtníčkem na tom, že po skončení celé kauzy, viděl bych
to k termínu příštích parlamentních voleb, Petr Čtvrtníček tuto tragikomedii zdramatizuje obdobně
jako odposlechy kolem korupční aféry Viktorie Žižkov a oba pak budou s tímto kusem objíždět
Českou republiku, čímž se Jiří Čunek znovu obohatí. Tuto mou převratnou ideu dávám k dispozici
zcela zdarma.
Rovněž rozsudek Městského soudu v Praze v případě restituce bývalých vlastníků Koh-i-noor bych
neviděl tak úzkoprse a staromódně a překvapuje mne, že zrovna vy jste jasnozřivost a modernost rozhodnutí příslušného soudce či senátu hned neprohlédl. Ale geniální myšlenky se někdy prosazují ztuha. Abych Vás tedy dlouho nenapínal. Městský soud v Praze přece učinil své rozhodnutí jako příspěvek k projednávané reformě veřejných financí a tím, že nařídil, aby restituci namísto státu naplnili noví soukromí vlastníci, přece přispěl k výrazné úspoře státních výdajů.
A navíc tím tento soud naplnil i název příslušného zákona, který tuším obsahuje formulaci "o nápravě některých majetkových křivd", a tak nápravou jedné křivdy sice způsobil křivdu další, ale právě proto se to jmenuje "o nápravě některých majetkových křivd".
Ale to už je osud průkopníků, že zhusta zůstávají nepochopeni.