STŘEDEČNÍ GLOSY 20.06.2007

Miroslava Macka
Je velice, velice signifikantní, že v českém jazyce neexistuje slovo pro vlastnost zvanou loyalita. Prostě nevzniklo, protože nebylo zapotřebí.
Obávám se navíc, že Tlustého "frakce, která ovšem neznamená štěpení ODS", není hlásaným "návratem ke kořenům", ale huráakce poslanců, z různých důvodů nespokojených se současným vedením ODS.
V politicky mnohem vhodnější době a učinili-li by tak na kongresu ODS a řekli si tak o mandát, bych jim zatleskal. Dnes jen nad tímto "půlsarajevem" kroutím hlavou....

Dnešní MF Dnes opět vyrobila velmi zavádějící podtitulek, a to k článku Pavla Párala o žalobě ČSOB na stát. Podtitulek totiž zní: "Žaloba ČSOB je dána přesvědčením, že se stát zavázal zaplatit úplně všechno."
Správně by měl totiž znít: "ČSOB je přesvědčena, že Miloš Zeman a další tehdy vládnoucí politikové ČSSD se zavázali zaplatit z kapes spoluobčanů této bance vše, co bude chtít."

Vtipně dnes komentuje v Lidovkách Ondřej Neff vztah státu k českým silnicím: Stát nedokáže silnice postavit, a když, tak nesmyslně draho. Nedokáže je opravit, a když, tak za nesmyslně dlouho. Nedokáže zjednat v dopravě pořádek....Výchovný efekt pokut veškerý žádný, je to jen další tíživá daň nahodile aplikovaná.

Ještě že pražský primátor Bém vylezl na nejvyšší horu světa před pár dny: Číňané se totiž rozhodli zahájit v nejbližší době stavbu asfaltky až do "základního tábora" , takže pak už bude záležet ještě více na penězích na vybavení (a na počasí), kdo horu sleze....