ÚTERNÍ GLOSY 12.06.2007

Miroslava Macka
Na chviličku jsem si odskočil za hranice, a hned po návratu nestačím zírat: představte si, že se najde spousta lidí, kteří vidí něco podivného v tom, že nejvyšší státní zástupkyně pár hodin před tím, než by byl vicepremiér Čunek obžalován (a ne, že ne), odvolá z případu státního zástupce, promptně jmenuje jiného a ten ještě promptněji odvolá dosavadního vyšetřovatele, a to vše proto, aby se předešlo politizaci a fámám.
Co je na tom, lidi proboha podivného? Že nový státní zástupce bude zase měsíce studovat spis? Že nový vyšetřovatel začne vyšetřovat znovu a něco trošku jiného? No a co? Copak vy nevěříte tomu, že ač by se stávající vládě obžalování vicepremiéra strašlivě nehodilo, neboť by to byl s nejvyšší pravděpodobností konec této vlády, nikdo z mocných do případu nekecal, neovlivňoval ho, ba ani se o to nesnažil? Ba i ti podivní Čunkovi známí - neznámí podnikatelé, co chtěli ukázat pomocí nabídky úplatku, jak nedůvěryhodná je hlavní svědkyně a co se jim najednou objevily v poště výpisy z emailové pošty téže, Vám v Česku nepřipadají normální a věrohodní?
Cože, dokonce ani to Vám nepřipadá úplně normální a běžné, že exministr spravedlnosti Němec, který instaloval do funkce právě nejvyšší státní zástupkyni Veseckou, je v posledních měsících všude představován jako poradce premiéra Topolánka, tuhle třeba při otevírání justičního areálu v Jihlavě, kdy se zubil vedle....úplně náhodou...státního zástupce Arifa Salichova, který byl...úplně náhodou...jmenován novým státním zástupcem v kauze Čunek?
Styďte se, nevěřící Tomášové....

A když jsme u toho exministra Němce, ten mne nikdy nezklamal a nezklame svými odpověďmi na otázky novinářů, vždy se směju, až se za břicho popadám.
Viz třeba jeho rozhovor s novinářkou z LN Marií Valáškovou:
Spekuluje se o tom, že působíte na Úřadu vlády jako poradce premiéra Mirka Topolánka. Je to pravda?
Nemůžu komentovat, co jste se kde doslechla.
Tak jinak. Když byl otevírán justiční palác v Jihlavě, tak Vás před všemi předseda krajského soudu v Brně představil jako poradce premiéra Topolánka.
Jo, dobře, no tak...
Je to tak, nebo není?
Pardon, mluvil jsem s kolegou. Jak zněla otázka?
Když byl otevírán justiční palác v Jihlavě, tak vás přede všemi předseda krajského soudu v Brně představil jako poradce premiéra Topolánka.
To byste se měla zeptat toho, kdo to říkal.
Mám to potvrzené od účastníků otevírání paláce. A pokud vím, tak vy jste u toho osobně byl.
No vidíte, tak proč se ptáte?
Takže je to pravda?
Zákon o advokacii mi ukládá mlčenlivost o všech mých klientech. I kdyby šlo o Úřad vlády ČR.
A tak to pokračuje furt dokola...no řekněte, není to k popukání platit si ze svých daní takového šaška?


Také mne hodně rozesmál titulek na první straně dnešních Lidovek. Zní totiž." EU chystá ovoce do škol zdarma."
Ale už z podtitulku je jasné, že zadarmo to, pochopitelně, nebude. Přišlo by to, bratru, na 200 milionů eur ročně.
A jak ušlechtilé důvody! Změní se tím příšerné stravovací návyky obézních evropských dětí a zemědělci se ještě zbaví nadprodukce dotovaného ovoce!
Takže, jinak řečeno: děti budou pojídat, ať se jim to líbí nebo nelíbí, doslova plody evropskounijní zemědělské politiky....

Dnes si můžete přečíst na adrese www.blog.idnes.cz moji drobnou úvahu na téma O kultuře a životním prostředí z jiného úhlu pohledu.
A opět stojím, ostatně jako vždy, o vaše komentáře, poznámky a inspirativní maily vůbec.