ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.06.2007

Miroslava Macka
Docela mne pobavil ředitel Národní galerie Milan Knížák na stránce "Moje věci" v dnešním Magazínu MF Dnes. Mezi jeho věcmi je totiž i revolver s krátkou hlavní a u něho popisek: Zbraň. Do práce chodím ozbrojen. Nosím ji v kufříku.
Závěr: Milan Knížek chodí do práce ozbrojen. Kufříkem, neboť to je jediná zbraň, kterou by mohl skutečně efektivně použít.

Stejně jako v "Písni strašlivé o Golemovi" V+W panují též o Krejčířovi a jeho opuštění jihoafrického vězení dvě verze. Mluvčí jihoafrického Interpolu Tummi Goldingová říká: "Chyba na straně českých úřadů nebyla. Víkendy do lhůty skutečně neměly být započítány, to se tady nikdy nedělo."
Mluvka ČSSD Jiří Paroubek to vidí jinak: Krejčíř je "agent ODS" a tak mu ministerští úředníci pomohli z vězení, aby mohl zmizet.
Vyšetřovací parlamentní komisi by to chtělo....

Chlapec, který během školním výletu zůstal deset minut pod vodou, než si toho pedagogický dozor všiml, vysoudil téměř patnáct milionů korun odškodného. Nikoliv však od viníků, tedy od sebe a pedagogického dozoru, ale od zřizovatele školy, maličké obce Cizkrajov na Jindřichohradecku. Pro tuto obec suma zcela likvidační (škola už skončila).
Summa summarum: potrestáni jsou nakonec zcela nevinní občané
Nerozumím tomu....

Dnes si můžete na adrese www.blog.idnes.cz přečíst moje zamyšlení nazvané "O vazbě knih, avšak hlavně o všelikých "schvávolnostech".

Dnešní moudro: Šepot krásné dívky je slyšet na větší vzdálenost než řev lva.