ÚTERNÍ GLOSY 5.06.2007

Miroslava Macka
Jan Tamáš, mluvčí iniciativy "Ne základnám" a dle fotografie mladík (což jej ovšem vůbec neomlouvá), odpovídal včera na otázky čtenářů Lidových novin.
Na otázku: "Nemyslíte, že spojení s komunistickou mládeží spíše očerňuje vaši iniciativu, se základnou naprosto nesouhlasím, ale s komunistickými argumenty se chtě nechtě ztotožnit nemohu", odpověděl: "Iniciativa Ne základnám je nadstranickou iniciativou. Co se týká komunistické mládeže, tak naše cesty zřejmě v brzké době budou oddělené. Samozřejmě bojujeme všichni na jedné frontě a za jeden cíl, ale každý trochu jinak."
Takže příště, dámy a pánové, až se bude buržoasie vymítat železným koštětem a otevírat nové lágry a zabírat majetek a kádrovat, dobře rozlišujte, zda jde o pravé bolševiky nebo nadstranické spolubojovníky za stejný cíl, ale trošku jinak...

Vnadná uchazečka o senátorské křeslo za belgickou stranu NEE Tanja Derveauxocá slíbila v případě svého zvolení manuální ukojení čtyřiceti tisícům lidí, kteří ji o to prostřednictvím internetu požádají. Prý to zvládne za 500 dnů...
Pokud Vás to pohoršuje, nechápu proč. To by Vás pak takový Paroubek musel pohoršovat dvojnásobně: Derveauxová by si totiž svůj předvolební slib odpracovala sama, Paroubek své předvolební sliby ovšem platí z peněz náš všech.

"Dobrý den, prapore hvězd a pruhů", tak zní název písně, nazpívané českou ministryní obrany Vlastou Parkanovou na známou melodii Gustava Broma "Dobrý den, majore Gagarine" a na nový text Honzy Vyčítala, věnovaná americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi.
Byla by to ve své dokonalé trapnosti neskutečně černá legrace, kdyby to ti dva tak mysleli....o tom si ovšem troufám pochybovat. Ovšem jako zbraň hromadného ničení to nemá chybu!

Celý svět listoval denním tiskem, celý svět zanechal hovorů,
já jsem Vás uvítal ruky stiskem a zvedl pohled svůj nahoru.

Dobrý den, prapore hvězd a pruhů, tak už ses rozvinul nad náma,
dobrý den, prapore našich druhů, co jsme je vítali s džípama.

Dobrý den, radare, prostě welcome, tak jsme se konečně dočkali,
dobrý den, radare, já ti tleskám, kámoši usárnou mávali.:]

Vyřiď tam prosím do vesmíru, vyřiď tam mezi hvězdama,
že chcem žít nadál s každým v míru, radši však šijeme U Sama.

Vyřiď tam prosím, že my víme, kdo nám kdy přines svobodu,
kde Masaryk s prezidentem Wilsonem pomoh našemu národu.

P.s. A nevěřím panu Vyčítalovi, že ten text skládal asi deset minut, jak prohlašuje. Spíš dvě...


A tak jsem se včera nechal přesvědčit a spustil svůj další blog u "idnes", v němž se ovšem nebudu pranic věnovat politice ( jejímu glosování zůstávám věrný na těchto stránkách), ale spíše obecnějším tématům, koníčkům, dobrému jídlu a pití, poezii, prostě poněkud volnějšímu, nepravidelnějšímu a často delšímu psaní.
Adresa je www.blog.idnes.cz a mé texty najdete pod mým jménem. A samozřejmě hodně stojím o Vaše názory a náměty, tady je pro připomenutí moje adresa: miroslavmacek@tiscali.cz
A když už jsem u toho připomínání, tak knížka "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka" je ve velmi se tenčícím množství k objednání a dodání až do domu na adrese m.vitovcova@volny.cz

Moudro na dnešek:
Nic nezlikviduje zajímavou intelektuální konversaci rychleji, než příchod krásné dívky.