PONDĚLNÍ GLOSY 4.06.2007

Miroslava Macka
Z povzdálí sleduji všechny ty vojenskopolicejní megapřípravy na příjezd amerického prezidenta do Prahy a říkám si, že takové otravování lidí ve velkém není pranic nutné.
Když už se mocní ( a tedy ohrožovaní) lidé tohoto světa chtějí v době dnešních komunikačních možností osobně setkávat, navrhuji pak postavit na nějakém opuštěném a dosud nevyužitém vojenském prostoru v Česku dokonale chráněný, patřičně vybavený hotelový komplex s letištní runwayí a pronajímat ho světovým státníkům k setkávání.
Obávám se však, že by se to těm mocným nelíbilo. Vždyť i ty megapřípravy v ulicích pěkně viditelně (a za cizí peníze) demonstrují jejich moc....

Staré antické "Chléb a hry" stále platí: Olomoucký kraj uspořádal na výstavišti Flora oslavy svých šestých narozenin. Stálo nás to, a to převážně ty, kteří tam nebyli, dva miliony korun.
Bylo pěkně, a tak přišlo hodně lidí a byli spokojeni. Troufám si však tvrdit, že podobné akce lze uspořádat i tak, že se na nich dokonce vydělá, zkušeností ze světa je dost a dost.
Je totiž k zešílení číst ve stejný den ve stejných novinách o tom, kterak je třeba rozpočtově šetřit, neboť léta žijeme na dluh a hned vedle o takovém utrácení veřejných prostředků.

Čtenář glos S. Š. mi zaslal půvabný návod na nové sexuální vyžití, tzv. "Na Paroubka".
Tady je: Vaše Vámi léta neuspokojená partnerka se miluje s milencem a vy u toho pokřikujete, že byste to zvládli daleko lépe.

A jedna moudrost na závěr:
Život je to, co vás míjí, zatímco děláte životní plány.