ÚTERNÍ GLOSY 22.05.2007

Miroslava Macka
Některé věci odmítá můj jednoduchý mozek pochopit: ministerstvo financí chce, aby finanční úřady zavedly poplatky za to, že odpoví plátci daně na jeho dotaz. Prý se tím posílí právní jistota podnikatelů, neboť doposud si různé finanční úřady vykládaly daňové zákony různě.
Můj primitivní mozek měl dosud za to, že daně platíme mj. také proto, aby státní orgány fungovaly jak mají, tedy bezvadně, neboť kdo by chtěl za svoje peníze nekvalitní služby?
Bral bych ovšem, kdybychom daně nemuseli platit a za služby, které od státu chceme, a které obdržíme v patřičné kvalitě, zaplatili.
Takto je to ovšem jen další tahání peněz z našich kapes.

Do mosaiky českého Kocourkova také patří fakt, že státní maturita, kterou ČSSD připravovala ( za nemalé naše peníze) osm let (!), není - a to i dle politiků ČSSD - dostatečně připravena a bude zřejmě odložena.
Soudruzi a soudružky, kteří jste ji osm let připravovali, což takhle vrátit nám peníze, které jste nám za ta léta na její přípravu vytáhli z kapes?

Dnes má být zase krásný, teplý, slunečný den. Doporučuji v podvečer vytěsnit z hlavy všechny starosti, popadnout za ruku milovanou bytost, projít se někde v zeleni za podvečerního zpěvu ptáčků, sednout si někde na lavičku nebo na mez a nechat se ovládnout atmosférou....
A vsaďte se, že na všechny ty pitomosti, příšernosti a nepříjemnosti kolem rázem zapomenete...