PONDĚLNÍ GLOSY 21.05.2007

Miroslava Macka
Případ "ztracené Aničky a týraného Ondřeje" se zatím jeví jako velmi zamotaný a nejasný, jen ministryně školství Kuchtová má jasno: zpřísnit pravidla pro individuální vzdělávání, neboť týraného Ondřeje asi učila matka doma.
Měl bych jiný návrh: velmi zpřísnit pravidla výběru lidí na ministerské posty.

Odboráři budou pozítří v Praze demonstrovat proti vládní reformě veřejných financí.
Jak správně podotkl ministr financí Kalousek, škoda, přeškoda, že nedemonstrovali proti stamilionovým rozpočtovým deficitům
Také si při té příležitosti říkám, co by se asi dělo v ulicích, kdyby vláda navrhla skutečnou reformu veřejných financí a ne stávající nedochůdče.
To by asi odbory vyhlásily občanskou válku, neboť to letité socialistické žití na dluh je přece tak příjemné a snadné a hlavně, dluhy se přece nakonec vždy vyřeší podle starého, dobrého Gottwaldova hesla: Ať platí bohatí....

Rakouští antiatomčíci jsou velice rozhořčeni nad tím, že je český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nazval "magory". Co si však myslet o lidech typu Rollanda Eggera, předsedy sdružení Atomstopp - Atomkraftfreileben, který s vážnou tváří tvrdí: "Blokády jsou jedinou možností, jak přinutit naše politiky, aby splnili, co slíbili"?
Vždyť kdybychom tak na nesplněné sliby politiků reagovali všichni, ustal by naráz veškerý dopravní ruch na Zemi.
A stejně by se nic nevyřešilo....

Příštích 30 dnů má být podle meteorologů teplotně nadprůměrných. Včera se mi obdobné počasí velmi líbilo: ještě v devět večer bylo na zahradě 22 stupňů Celsia, takže venkovní posezení v bujné zeleni u chřestu se šunkou a holandskou omáčkou, zapíjeného vychlazeným zeleným veltlínským z Wachau bylo příjemné, nejpříjemnější.
Doporučuji následování....