PONDĚLNÍ GLOSY 7.05.2007

Miroslava Macka
Velice jsem se unáhlil, když jsem v pátečních glosách napsal: Jedna věc je na návrhu daňové reformy, kterou včera představil poslanec Vlastimil Tlustý, nesmírně sympatická: redukuje v zákonu o dani z příjmu 363 (!!) výjimek na 35. Myslím, že už jen kvůli tomu by se jím měla vláda velice vážně a odpovědně zabývat.
To jsem totiž ještě netušil, že v těch 35 výjimkách je obsaženo nové zdanění půjček, úvěrů nebo dědictví.
Ale fuj, Vlastíku! Pravičák, zavádějící nové daně?

Nesmiřitelný bojovník proti privatizaci zdravotnictví David Rath zprivatizoval budovu zdravotnického zařízení v Michnově ulici v Praze - Chodově, v níž sídlí biochemická a hematologická laboratoř a ordinace lékařů. Současný provozovatel laboratoře, firma Labotec MED, nabídla za budovu přes deset milionů korun, firma Paracelsum (v níž má Rath poloviční podíl a jejíž jednatelkou je jeho manželka Eva) nabídla 16,2 milionu.
Rath opakovaně varoval před "odtékáním peněz ze zdravotního pojištění do soukromých kapes" - po privatizaci budovy budou peníze odtékat do soukromé kapsy jeho.
Kázat vodu a pít víno, jak typické pro dnešní socialisty (vzpomeňte jen na soukromou školku a školu exministryně školství Buzkové)!
A jak zcela typické pro Davida Ratha!
Už se těším na jeho "okecávačku"!
Neboť před časem hlásal o zlých soukromých majitelích zdravotnických budov: "Běžnou chirurgii klidně může předělat na plastiku, internu na kosmetický salon, konečně z celé nemocnice může udělat hotel či pozemky rozprodat na parcely. Pokud bude chtít zůstat u medicíny, tak logicky bude muset vytvářet zisk, aby se mu vložené prostředky nejen vrátily, ale i zmnohonásobily. A jak je možné vytvářet zisk? Tím, že šetřím na léčbě pacientů a šetřím na platech zdravotnického personálu."
A jeho první reakcí na telefonický dotaz redaktorky Lidovek byla věta: "Dnes je neděle a nemám zájem trávit volný čas s neseriózní redaktorkou neseriózního plátku..."

Nejdůležitější období pro uchopení vlády v Československu bolševiky bylo období let 1945 - 1948. Paradoxně právě o tato léta se bude zajímat nově vzniklý Ústav pro studium totalitních systémů nejméně. Škoda, bylo by vynikající detailně rozkrýt, kterak z drobného ustupování, smířlivosti a z každodenního nebojování se zlem za určité mezinárodní konstelace rychle vzniká totalita na desetiletí...

Nicolas Sarkozy natolik připomíná Napoleona, že není divu, že jej jinak značně socialistická Francie zvolila prezidentem. Teď jde jen o tom, aby to byl Slavkov a nikoliv Waterloo.