PÁTEČNÍ GLOSY 4.05.2007

Miroslava Macka
To zas bude mediálního řevu! Pan prezident totiž, dozajista v nadsázce, řekl, že "podobně jako protijaderní aktivisté jsem ochoten přivazovat se vlastním tělem a bránit, aby Národní knihovna v takové podobě na Letné byla."
Nechápu ovšem, proč ten mediální humbuk. Václav Klaus má celý život jasné, vyhraněné názory a nebojí se je říkat nahlas.
Což je ovšem vlastnost, která se v Česku příliš nenosí: započne tedy kamenování, a to převážně těmi, kteří též mají vyhraněné názory - takové, jaké jsou zrovna v módě...

Jedna věc je na návrhu daňové reformy, kterou včera představil poslanec Vlastimil Tlustý, nesmírně sympatická: redukuje v zákonu o dani z příjmu 363 (!!) výjimek na 35. Myslím, že už jen kvůli tomu by se jím měla vláda velice vážně a odpovědně zabývat.

Naproti tomu podle ČSSD nejsou zásadní reformy veřejných financí v Česku nutné a proto tato strana navrhuje "permanentní reformu".
Pokud Vám to připomíná "permanentní revoluci", máte pravdu. I výsledky by byly stejně tristní.

Myslím, že jen málokdo, kdo v posledních dnech a týdnech sledoval blankytnou oblohu, zářící slunce, vysušenou půdu a smutné stromy a keře, o trávnících ani nemluvě, si neoddychne při předpovědi meteorologů, že by během víkendu mělo konečně začít pršet.
Obvykle na deštivé víkendy nadáváme, tentokrát se ale spíše budeme usmívat a budeme vděčni za každou kapku vláhy....