PONDĚLNÍ GLOSY 23.04.2007

Miroslava Macka
Jeden by řekl, že na české politické scéně se už nemůže stát nic, co by člověka překvapilo či vyvedlo z míry. A přece: veřejná slova Jiřího Paroubka, že by se v budoucnu mohl ucházet o funkci prezidenta republiky mně vyrazila dech. To je tedy představa...!!

Vítězství komunistického kandidáta v doplňovacích senátních volbách při účasti voličů pod deset procent a apelech vedení ČSSD, aby jej ve druhém kole socialisté podpořili, nabádá k velké bdělosti: Paroubkova ČSSD je skutečně ochotna kdykoliv kolaborovat s bolševiky a hlavně, dámy a pánové, lhostejnost a pocit, že už nikdy u nás nemůže dojít k likvidaci demokracie a svobody, se vždy zatraceně nevyplácí!

Francouzské prezidentské volby jasně ukázaly všem, kteří tvrdili a tvrdí, že pravolevé vidění světa je zastaralé, nemoderní a zbytečné, že tomu tak zdaleka není.
Prostě jen platí, že kdo o sobě říká, že není ani pravičák, ani levičák, je levičák.

Konečně to víme: jakmile nastane příhodný poměr dne a noci, zareaguje na to v listech rostliny gen CONSTANS a ten uvede do činnosti gen FT, podle nějž se vytvoří v listech zvláštní bílkovina, která pak doputuje rostlinou na místo, kde se má vytvořit květ.
Ale radím Vám, radujte se z nádherných květů, které se rychle otevírají kolem Vás i bez této čerstvé vědomosti....