PONDĚLNÍ GLOSY 16.04.2007

Miroslava Macka
V podstatě jen proto, že komunistický poslanec Černý nedostal vízum do USA, jsme se dozvěděli, kterak si poslanci udělali výlet na Marshallovy ostrovy, aby na místě shlédli americký protiraketový radar, obdobný tomu, co se má stavět v Česku.
Dokonce ani v době internetu a jiných informačních možností nemám nic proti tomu, aby si poslanci udělali zajímavý výlet: ovšem za svoje, dámy a pánové, za svoje!!

Kritikové předsedy zelených Bursíka v jeho straně posilují. Do vedení se o víkendu dostal jeho největší kritik Matěj Stropnický, vyčítající svému šéfovi málo zelenosti a větší "zmodrání". Je signifikantní, že před loňskými volbami do sněmovny Stropnického osobně podpořil exprezident Havel a stejně signifikantní je, že Stropnický žádá odklon zelených od domácích témat a příklon k tématům "celosvětovým".
Jedno je jisté: čeští zelení se postupně konečně vybarvují do strany zcela levicové a tedy též internacionální...nihil novi sub sole, obávám se.

Doplňovacích voleb do senátu na Chomutovsku se zúčastnilo rekordních 10,92 procenta oprávněných voličů. Lze předpokládat, že účast v druhém kole bude obdobná nebo nižší a tak bude vítězný senátor zvolen nějakými pěti, šesti procenty celkových možných hlasů. Tomu říkám silný mandát!

Již staří Římané věděli, že Usus magister egregius, tedy že
Zkušenost je vynikající učitelka.