PÁTEČNÍ GLOSY 13.04.2007

Miroslava Macka
Jen v Kocourkově a v Česku je možné, aby šéf Interpolu byl agentem StB, který získal lustrační osvědčení tak, že napsal do žádosti jiné křestní jméno a když se na to přijde, odešel ze služby s osmitisícovým měsíčním odstupným do konce života.
Nemusím připomínat, že tu výslužku mu platíme my....

Opětovně protestuji proti tomu, kterak je vysvětlován počátek reformy zdravotnictví: dříve jsme si zašli pro Paralen k lékaři, který nám na něj vystavil recept, dnes vzhledem k poplatku za návštěvu lékaře si zajdeme rovnou do lékárny a koupíme si ho. (Příklad je z dnešních Lidovek).
To totiž není žádná reforma zdravotnictví. Tou by byla změna, že Paralen zdravotní pojišťovny vůbec nehradí a zůstává tak mnohem více financí na skutečně nezbytnou léčbu.

Jsem velmi rád, že v mediích přestává platit podivná zásada "O mrtvých jen dobré": Petruška Šustrová vyzdvihuje v nekrologu Egona Bondyho jeho básnické dílo, záporně kroutí hlavou nad jeho spoluprací s StB a o jeho filozofických dílech říká "No, proti gustu žádný dišputát, ale podle mého názoru nestála za nic."
Kéž by tato vlaštovka udělala jaro!

Již staří Ŕímané věděli, že Ut in corporibus, sic in imperio gravissimus est morbus qui a capite diffunditur, tedy že
Jako v těle je i při vládnutí nejtěžší ta nemoc, která se šíří od hlavy.