STŘEDEČNÍ GLOSY 4.04.2007

Miroslava Macka
Vážení a milí, server je konečně opraven: glosy z minulých dní i z dneška následují. Díky za trpělivost...

Navrhované snížení - nesnížení daní mne vůbec neuspokojuje. A důvod? Vyjádřím jej takto: vůbec mi nebudou vadit vyšší daně, pokud za ně od státu získám plnohodnotné, kvalitní zboží a služby. To, co mi hlavně vadí, je neskutečné plýtvání a mizerné hospodaření státu: a tady žádné dramatické kroky k nápravě nevidím a nevidím...

Vicepremiér Čunek má opět problém. Přitom jádro jeho názoru je správné: politikové prokazují Romům medvědí službu tím, že z mnohých z nich systémově dělají pouze pasivní příjemce sociálních dávek bez jakýchkoliv občanských povinností.
Jeho primitivní blábolivost až hloupost ovšem nakonec způsobí, že bude z politiky "odejit". Zaslouží si to.

Čtenář glos P. K. mi poslal následující větu: Politika dělá z lidí lidovce.

Vznikla nová strana, Strana důstojného života. Programový cíl má jeden jediný, byť nevyřčený: návrat Jany Volfové ke korytu.

Nizozemské společnosti Eastern Sugar má Česko (tedy my, daňoví poplatníci) zaplatit 700 milionů korun pokuty za něco, co jsme neudělali. Tuto společnost totiž svými rozhodnutími poškodili konkrétní, dozajista dohledatelní úředníci.
Rád bych znal alespoň jejich jména...

Jak obvyklé: pod svícnem bývá největší tma. Česká pobočka Transparency International, ten vrchol občanských ctností, dostala v roce 2001 od ministerstva financí z našich kapes 30 milionů korun coby bezúročnou půjčku na uspořádání 10. mezinárodní protikorupční konference. Vrátila ale jen zhruba polovinu z této sumy.
To, že dle TI, ministerstvo financí takový kšeft schválilo, takže je všechno v pořádku, mne pranic neuspokojuje.
Totiž, pokud se takhle bude hospodařit s našimi penězi, je jakákoliv reforma veřejných financí nanic.
A svoje libida, jakkoliv ušlechtilá, ať si každý ukájí za své.

Vyšel manuál o extremismu autora Miroslava Mareše. A mj. se v něm píše: "Známým symbolem komunismu je i pěticípá hvězda, která byla zřejmě poněkud paradoxně převzata bolševickými "rudými" námořníky z rejdařské symboliky britských loděnic, jež se podílely na stavbě ruského křižníku Aurora."
"U komunistické symboliky je třeba posuzovat, zda příslušný směr komunismu hodlá uchopit moc násilím, zda chce po uchopení moci zrušit svobodné volby, nebo zda hlásá diktaturu proletariátu a vedoucí úlohu jedné strany"
Osobně se docela děsím případných komisí, které by toto zjišťovaly či které by posuzovaly, zda užitá svastika je připomenutí Keltů nebo nacistů. Být autokratem, okamžitě bych jakékoliv zákazy jakýchkoliv symbolů zrušil, neřeší totiž vůbec nic.

Již staří Římané věděli, že Unus introitus est omnibus ad vitam, et similis exitus, tedy že
Stejný je příchod všech do života a týž odchod.

Jen připomínám, že Váš exemplář ze zbytečku nákladu knížky "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka" si stále ještě můžete objednat na dobírku až do domu na adrese m.vitovcova@volny.cz
N