ÚTERNÍ GLOSY 27.03.2007

Miroslava Macka
Evropská komise má jasno: proti změně klimatu se musí bojovat tržními principy. No, tedy ne tak docela: nejprve se od zeleného stolu rozhodne, kolik kdo může vypouštět do ovzduší kysličníku uhličitého a s těmito limity se pak obchoduje, což je dle komise velmi účinná zbraň proti změně klimatu....
Rozhodnutí o nás bez nás už dávno není synonymem Mnichovské dohody, jak vidět. A rozhodně mi není útěchou, že ministr obchodu a průmyslu Říman chce vládě navrhnout, aby Česká republika Evropskou komisi žalovala.

Velmi souhlasím se slovy Ludvíka Vaculíka z jeho textu z dnešních Lidovek: "Když do přirozené soutěže výrobců zasahuje vláda dotacemi, zdá se mi to tak sprosté, jako když sportovec bere drogy. To se pak z toho stává soutěž, která vláda více kazí lidi."

Ze včerejšího pořadu Radiožurnálu s Jiřím Paroubkem stačí uvést jednu krátkou větu tohoto soudruha: "Mám představu o politice, která je postavena na idealismu..."

Čtenář glos P. B. mi zaslal vtipný a velmi účinný prostředek, kterak se definitivně zbavit Paroubka v české politice. Stojí skutečně za úvahu:
1. Vstoupit do ČSSD
2. Nevolit ho za dva roky
3. Vystoupit z ČSSD
Vedlejší efekty: dočasný nárůst členstva ČSSD na možná i milion členů.

Již staří Římané věděli, že Utiliter emere et care vendere omnes volunt, tedy že
Všichni chtějí výhodně koupit a draze prodat.