ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.03.2007

Miroslava Macka
Legrace s Jiřím Čunkem už zcela přestává být legrační: jeho věta, že se nedostaví k výslechu, protože se cítí být pod velkým mediální tlakem, by měla okamžitě být vepsána do análů českého Kocourkova.
A i kdyby se nastokrát prokázalo, že nikdy žádný úplatek nepřijal, už kvůli neuvěřitelné blbosti, s jakou se ke svému obvinění vyjadřuje, by měl být navždy diskvalifikován z jakékoliv účasti na správě státu.

Bývalý prezident Václav Havel se také postavil do "protiklausovské" fronty, snažící se zabránit opětovnému zvolení Václava Klause prezidentem republiky. Jak překvapivé!
Je prý nejvyšší čas, aby polistopadoví politikové uvolnili místo mladým, což ovšem říkal už před léty a jmenoval tehdy "nadějné mládí" : Buzkovou a Grosse....
A taky by prý na Hrad měla zasednout žena.
Myslím, že se lehce přeřekl a chtěl říct: "moje žena."

Čtenář glos M. F. mi zaslal následující text:
I já si po přečtení mnoha teorií o tom, proč nechce ČSSD zaplatit své dluhy, dovoluji nadnést možná trochu odvážnou myšlenku.
Věřím, že v prvopočátku byla opravdu smlouva mezi pány Altnerem a Zemanem míněna vážně. Pan Altner spory prohrával až do doby, kdy do čela ústavního soudu dosedl pan Rychetský. V té době se přeci také se svým sporem na ústavní soud obrátil. Podle mne dnes odmítá ČSSD zaplatit hlavně proto, že je přesvědčena, že Lidový dům získala zpět právě díky panu Rychetskému. Vyslovit nahlas tento argument a zpochybnit nezávislost Ústavního soudu ovšem ČSSD nemůže.

Již staří Římané věděli, že Vitam regit fortuna, non sapientia, tedy že
Životem vládne osud, ne moudrost.