ÚTERNÍ GLOSY 13.03.2007

Miroslava Macka
V českém Kocourkově je možné vše, to už víme. Proto nepřekvapí zpráva, že ČSSD bude při poslaneckém projednávání zákona, jímž by se zřizoval Ústav paměti národa, který by měl zkoumat a dokumentovat komunistické zločiny, požadovat přímý vliv komunistů na tento úřad.
Proč? No přece "v zájmu zajištění objektivnosti, nestrannosti a vyváženosti zkoumání, prováděných ústavem..."

Čtenář glos R. W. mi zaslal následující konspirační teorii:
1. Smlouva s advokátem Altnerem vznikla v době, kdy v ČSSD vládl Zeman, který budoval ze strany stojící mimo hlavní politické spektrum stranu konkurenceschopnou tehdejší vládní garnituře.
2. Tehdejší boj o budovu Lidového domu dostal ČSSD do existenčních potíží, kterým Zeman nemohl jinak zabránit. V té době jeho strana objektivně neměla síť členů, živících stranický rozpočet z pochybných privatizací a veřejných zakázek (tohle např. české křesťanské strany zvládly okamžitě po revoluci-viz Ekoagrobanka).
3. Zeman a jeho suita jako prozřetelní straničtí hospodáři pochopili, že pokud ČSSD přežije, musí se do budoucna zabezpečit proti finančnímu krachu. Jedním z kroků v tomto směru byla smlouva s Altnerem. Částka za zastupování v kauze Lidový dům nebyla advokátskou odměnou, ale byla to politická "malá" domů pro loajálního zemanovce - černý fond o který by ČSSD nepřišla, ani kdyby po dalších následných tahanicích přišla o Lidový dům - strana by sice zkrachovala, ale špičky vedení by měly dost peněz na to, okamžitě se znovu etablovat v politice. Smlouva v případě potřeby umožňovala pomocí tahanic s vyplácením Altnerovy odměny navyšovat černý fond prakticky neomezeně.
Altner také mohl uplatnit pohledávku po ČSSD ve vhodné chvíli, kdy by straně hrozila třeba exekuce a jako starší pohledávka mohl tímto stranu ochránit.
4. Po pádu Zemana se ukázalo že Altner a lidé stojící za ním jsou více zemanovci než socani a bylo vymalováno...
Dejte vývoj Altnerovy kauzy do kontextu rozporů ve vedení ČSSD, srovnejte s kauzou loga ČSSD a s náznaky o financování volebních kampaní ČSSD a bude vám jasné, že Altnerova odměna je opravdu nemravná a je od něj nemravné se o ni takto soudit - ty peníze totiž byly určeny do černých fondů ČSSD a on na ně opravdu nemá žádný morální ani objektivní nárok - pouze ta hloupá slepá spravedlnost (momentálně spadající pod nevhodné politické řízení) mu nahrává. Možná je to také dvousečný meč, kterým někdo vrací konkrétním lidem ve vedení ČSSD jejich plivnutí do Zemanovy presidentské tváře...

Doplněk k včerejším otázkám s odpověďmi mi poslal čtenář glos R. S. :
Kolik feministek je potřeba k vyměnění žárovky?
Sedm. Jedna žárovku vymění, druha ji morálně podpoří a zbylých pět vydá prohlášení pro tisk, ve kterém odsuzují muže za to, ze vynalezli a vyrábějí žárovky, které se musí vyměňovat.

Již staří Římané věděli, že Vivere tota vita discendum est, tedy že
Žít znamená celý život se učit.