ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.03.2007

Miroslava Macka
Státní finance jsou v katastrofálním stavu a pokud se vládě nepodaří prosadit drastické kroky, mohlo by příští rok chybět v rozpočtu 180 miliard korun.
Osobně jsem velmi skeptický: na komplexní reformu jednak nemá vláda dostatečnou politickou sílu, jednak osmiletá vláda socialistů nadělala z ohromné spousty lidí sociální narkomany, kteří naopak budou požadovat vyšší a vyšší dávky. A jejich volební hlas má v konečném součtu stejnou váhu jako hlas úspěšného podnikatele, platícího do rozpočtu stamiliony....a touha udržet se u moci je tak veliká....

Což mi připomíná: dnešní technologie by bez problému zvládly úplně jiný volební systém, založený na principu akciové společnosti a nikoliv socialistického družstva. Každý by před volbami obdržel počet hlasů, rovnající se počtu korun, které vložil do rozpočtu za poslední volební období svými přímými daněmi. Pak by o užití rozpočtových peněz rozhodovali jen jejich tvůrci....

Co by se asi tak stalo s majiteli a jednateli soukromé firmy, jimž by v účetnictví "chybělo" 22 miliard korun? Přesně to se totiž stalo ministerstvo školství za ministrování Petry Buzkové a Nejvyšší kontrolní úřad správně prohlásil, že účetnictví této instituce nebylo věrohodné, neboť nedostatky v účetnictví byly alarmující.
A co na to zodpovědní úředníci? Nepopírají dílčí pochybení, zásadně však nesouhlasí se závěry NKÚ....

A má to! Vzpomínáte si, jak Jiří Paroubek prosazoval přímý přenos z různých jednání? Advokát Altner, kterému ČSSD dluží velké peníze, jej vzal za slovo a vyzval Paroubka k televiznímu duelu na toto tématu.
To bude výmluv!!

Již staří Římané umísťovali na hodiny nápis Vulnerant omnes, ultima necat, tedy
Zraňují všechny, poslední zabíjí.