PÁTEČNÍ GLOSY 2.03.2007

Miroslava Macka
Včerejší MF Dnes věnovala včera hodně prostoru tomu, že spousta nezaměstnaných bere nemalé sociální dávky a přitom načerno pracuje a kterak jsme proti této zlodějně zatím bezmocní.
Hlavní titulek na první straně pak zněl "Stát dává peníze tisícům podvodníků". Ten titulek je ovšem zcela nepravdivý. Správně by měl znít: "Stát velmi draze přerozděluje spoustu našich peněz podvodníkům".
Což je ještě mnohem horší.

Jedna z ranních zpráv Radiožurnálu byla o tom, že ultrakonservativní polský ministr školství brojil na jakémsi evropském setkání proti homosexuálům a potratům a vzbudil tak mezi svými kolegy zděšení a nevoli.
Nemám nic proti homosexuálům a jsem zastáncem potratů, ale nemám také nic proti lidem, kteří mají na homosexuály a potraty zcela jiný názor než já.
To, co mi ovšem velice vadí, je absolutní nesnášenlivost "Evropanů" k jakémukoliv názoru a jeho nositeli, je-li tento názor jiný, než většinou odhlasovaný, "oficiální" názor EU.
Vždy to začíná odsudky, pak sankcemi.... parlamentní diktatura je také diktatura, bohužel stejně mizerná, jako každá jiná.

Čtenář glos L. F. mi zaslal následující krátkou poznámku:
V souvislosti s diskusemi o umístění US radaru jsem zachytil, bohužel už nevím kde, celkem zásadní názor: namísto toho, abychom přemýšleli o tom JAK se proti ultraislamistům bránit, tak se diskutuje o tom PROČ....

Již staří Římané věděli, že Non est ad astra mollis e terris via, tedy že
Není lehká cesta ze Země ke hvězdám.