ÚTERNÍ GLOSY 27.02.2007

Miroslava Macka
Šéf ČSSD Jiří Paroubek má logický plán: jeho straně hrozí zásluhou smlouvy s advokátem, který jí pomohl získat Lidový dům a kterou podepsal neprozíravý Zeman, konkurz a tak je na řadě "vytunelování" ČSSD, tedy založení nové strany, která by shrábla aktiva současné ČSSD (členskou základnu, voliče, atd.) a pasiva by ponechala té stávající.
Logické též je, že takový plán, ač jej mnozí sociální demokraté potvrdili, Paroubek popírá...

I nastane matení veliké, a to ihned potom, co ministerstvo dopravy oznámilo začátek diskuse o možném zvýšení maximální rychlosti na českých dálnicích na 160 km /hod. Prvním argumentem bude, že se tak nikde v Evropě, mimo Německo, nejezdí a že by přibylo nehod. Na námitku, že v Německu, kde je rychlost neomezená, není více nehod než jinde a že v Rakousku, kde na jedné dálnici zkušebně zvýšili rychlost na 160 km / hod., se počet nehod dokonce snížil o 10 %, uslyšíme, že naše dálnice nejsou tak kvalitní. A také řidiči jsou agresivnější....
A přitom není nic jednoduššího, než zavést kupříkladu na částech úseku dálnice Praha - Hradec Králové, na částech úseku Plzeň - Rozvadov a na částech úseku D 1 rychlost neomezenou a rychlost 160 km /hod. a po čase zkontrolovat výsledky.
Experiment, říká se tomu ve vědě. Planých hypotéz netřeba.

Čtenář glos P. Z. mi zaslal půvabný text k dosud nepříliš ventilovanému členství ředitele ČT Janečka v KSČ:
Je to určitě velice zaměstnaný pán, a tak bych se nedivil, kdyby i jeho oficiální životopis za něj psal některý z jeho asistentů. Vidím to ostře a v barvách, informace si předávali e-mailem a komunikace proběhla nějak takhle:
Životopisec: "Pane řediteli, a byl jste někdy před listopadem '89 v KSC?"
s. Janeček: "Ne, to ne, před listopadem jsem nikdy v KFC nebyl."
Nu, a omyl je na světě! :-)

Již staří Římané věděli, že Si caecus caecum ducatum praestet, ambo in foveam cadunt, tedy že Vede-li slepec slepce, oba spadnou do jámy.