ÚTERNÍ GLOSY 13.02.2007

Miroslava Macka
Je pro mne překvapením, že je spousta lidí překvapená odhalením, že exprezident ČNB a expremiér Josef Tošovský se zapletl s tehdejší Státní bezpečností. Člověk, který vstoupil v sedmdesátých letech do KSČ, vystoupal na tvrdě nomenklaturní místa a "byl puštěn" dlouhodobě pracovat v kapitalistické cizině - tak to by bylo spíše překvapení, že by věrně neplnil vše, o co ho soudruzi "seshora" požádali. Prostě: "uvědomělý soudruh", jak už jej tehdy správně odhadli estébáci.

A nebyl by to puchejř Paroubek, aby k tomuto případu nedodal: "Když někdo zpracuje ekonomickou informaci nebo zprávu pro někoho...jestli je to StB nebo jiná instituce, v tom nevidím zas tak velký rozdíl.
Už tedy konečné víte, proč by měl být Paroubek co nejrychleji odstraněn z české politiky? Protože je přesně ten typ, který by byl schopen tvrdit, že přece zase není tak velký rozdíl, komu dodává cyklon B....

Na druhé straně je pro mne překvapením mediální kolotoč kolem případné dvouměsíční cesty pražského primátora Béma do Himalájí s vysněným výstupem na Mount Everest. Hlavním argumentem totiž bylo, že v tak exponované funkci nemůže člověk dva měsíce nebýt, nepracovat, nerozhodovat.
Moje celoživotní zkušenost totiž hovoří zcela opačně: jen mizerný továrník či ředitel velkého podniku musí být dvanáct hodin "na place", továrník či ředitel, který vybudoval solidní podnik, klidně může "nebýt" i déle...a to zvláště při dnešních komunikačních technologiích.

Již staří Římané věděli, že Tempus omnia revelat, tedy že
Čas odhalí vše.

A po čase Vám zase připomínám, že je stále ještě možno si objednat na dobírku knížku "Anglická poezie Miroslava Macka" z rychle mizejícího nákladu, a to na adrese m.vitovcova@volny.cz