PÁTEČNÍ GLOSY 9.02.2007

Miroslava Macka
Já vám říkal, že s vicepremiérem Čunkem bude ještě legrace. Nejen, že si najal advokátku, která píše po nocích senátorům dopisy s pravým opakem jeho přání, ale ještě nám prozradil, že byl hlavou rodinného spořícího družstva a měl za úkol zhodnocovat úspory širokého příbuzenstva. A protože nemalou část z těchto úspor vložil do Universal banky těsně před jejím krachem, vyplývá mi z toho, že je to pěkný ňouma a že tedy bude s vysokou pravděpodobností stejně mizerným způsobem spravovat stát....

Jeden ze čtenářů glos mi napsal:
Všímáte si neustálé snahy Paroubka být vidět? Pohřeb Karla Svobody a hned to komentuje na kameru. Jeden den navštíví velvyslanectví USA a projeví jednotný a v šik postavený zamítavý názor členů ČSSD na radarové stanoviště, druhý den pózuje fotografům a vysvětluje jak on radar vlastně podporuje, akorát ho ostatní přehlasovali, on by na základě nějakých ústupku vše podpořil (asi by mu USAF mělo dát do kasičky ).
Na rozdíl od Melčáka ho žádný spolustraník neobviní z nedodržení závazného usnesení výboru strany a nenavrhne vyloučení.
Další den navštíví velvyslanectví Ruska a snaží se zde všechny přesvědčit, že základna není proti Rusům a měli by nám ji povolit, protože on, Velký bolševický vůdce, ji podporuje.
Za vlastně koho jedná? Je ministrem zahraničí, premiérem nebo snad prezidentem? Máme zde dvojvládí jako za komanče? Volená vláda a paralelně nomenklaturní stranické aparátčíky volené na zásadách socialistické demokracie? Proč Paroubka ministr zahraničí veřejně nepošle někam se sdělením, že zahraniční politiku řídí z ústavy k tomu pověřené demokraticky zvolené orgány? A co je nejsmutnější, je hodně lidí, kteří ho vidí jako schopného státníka. Podle mě jenom všehoschopného. Kdyby šlo, že by vládnul jen těm, co ho zvolili, tak prosím. Vždyť tohle odskáčeme všichni ... Proto oprašme a opravme prohlášení Dr. Horáka: Normální lidi! Pozor! Bděte!

Rakouská policie rozbila mezinárodní gang internetových pedofilů a mně to připomnělo starý vtip. Jaký je rozdíl mezi pedofilem a pedagogem? No, pedofil má děti opravdu rád...

Již staří Římané věděli, že Sapiunt vasa quidquod primum acceperunt, tedy že
Nádoby jsou cítit tím, čím prvně načichly.