ÚTERNÍ GLOSY 30.01.2007

Miroslava Macka
A tak zlínská organizace ČSSD nevyloučila ze svých řad poslance Melčáka. Důvod? Tajné hlasování, jediné férové, jde-li o personální věci.
Kdyby bylo tajné hlasování o důvěře vládě (nejvyšší čas změnit v tomto ohledu zákon), nedostala by sice Topolánkova vláda pár hlasů z koaličních řad, avšak mnohem více by získala od poslanců ČSSD, kteří mají Paroubka plné zuby, ale bojí se to dát najevo, aby nebyli všelijak perzekuováni.
Znovu opakuji: nejvyšší čas změnit zákony tak, aby veškeré personální hlasování muselo být vždy tajné.

Včera v podvečer jsem navštívil market Tesco, dříve Carrefour, ve Stodůlkách, abych nakoupil pár běžností. Kde jsou brambory, jsem poznal na deset metrů: tři páchnoucí síťky s nevábným obsahem byly jedinou nabídkou. Také vajíčka jsem nekoupil: probíhala jakási akce "nejlevnější zboží ve městě" a tak byly na deseti metrech regálu s vajíčky vyrovnány pouze a jedině plata s vajíčky třiceti. Mladá pokladní na můj pozdrav ani nezabučela, na mé rozloučení jakbysmet. Prostě, rozvinutý socialismus...
A tak o tom píšu a už tam nikdy nepůjdu: pokud se tak budeme chovat všichni, tyto praktiky zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Čtenář glos P. G. Mi zaslal následující úvahu:
Poslední Čunkova vysvětlení je opravdu věrohodné (peníze jsou výplata pojištěného vkladu - Česká spořitelna to jen zprostředkovávala, Čunek ty peníze nevybíral z účtu ČS), nevěrohodné jsou Čunkovy předchozí výpovědi.
Ale mne zaujalo, že se okamžitě profláklo, že H&B Real vybrala peníze z účtu. Ale dále už ani slovo. Přece H&B Real musí mít účetnictví. Vybrala peníze v hotovosti - ve výpise z účtu to je, musí to být zaneseno do pokladny. A z té se to nemohlo ztratit - zase musí být podloženo účetnictvím, kdo ty peníze použil a na co. Proč se firma nařčená z
úplatkářství neozve a nenabídne novinářům nahlédnout do účetnictví?

Také jsem obdržel mailem jeden pěkný nekorektní vtip:
Motto romské olympiády: není důležité zvítězit, ale vrátit sportovní nářadí.

Již staří Římané věděli, že A nihilo nihil fit, tedy že
Z ničeho vznikne jen nic.