ČTVRTEČNÍ GLOSY 25.01.2007

Miroslava Macka
Jiří Čunek je opravdu hloupější, než se zdál: pořád dokola tvrdil a tvrdí, že těch téměř pět set tisíc, co měl doma pod slamníkem, jsou jeho celoživotní úspory, ale jedním dechem dodává, že je nedal do banky z důvodu, že před léty v bance o značnou sumu přišel a na další dotaz zase dodává, že 1,3 milionu korun, které jaksi nemůže dopočítat do ceny postaveného domu (náklady 3,5 milionu, přičemž hypotéku si vzal na 1,7 milionu a ten propíraný půlmilion dodal v hotovosti) jsou také jeho naspořené peníze. Takže si naspořil dle svých slov půl milionu + 1,7 milionu + velkou sumu, o kterou přišel v jedné bance.... No, to bude při svých minulých příjmech dokládat docela těžko... je nejvyšší čas, aby se konečně objevil hodný strýček Vik.

A tak nám rezignovala ministryně kultury Helena Třeštíková. Prý na ni byly konány politické tlaky ohledně obsazení jejích náměstků, jaké t laky a od koho se ovšem nedozvíme. To, abychom se nerozchechtali nad její naivností, se kterou se domnívala, že v politice, a zvláště v koalici, to chodí jako v dotované filmové tvorbě: dejte mi prachy a pak se opovažte mluvit mi do toho, jak je utratím.

Exministr Mlynář by měl strávit mnoho let ve vězení. Soudkyně, která jej tam poslala, v jiném zařízení.

Prezident Václav Klaus po včerejším zasedání Rady obrany státu, jednající o případné radarové stanici USA na našem území prohlásil: Je potřeba pro nás VYNEGOCIOVAT (brrrr!!) co nejlepší podmínky.
I vzpomněl jsem si na dobu před drahnými léty, kdy jsem stával na podiích za jeho levým ramenem a pravým koutkem úst při jeho řeči syčel: Méně cizích slov, mluvte česky!!!
Už tehdy mi to vadilo a dnes, kdy by český prezident měl jít příkladem, dvojnásobně.
A tak bych na něj dnes syčel: 1.) Naší snahou bude vyjednat pro nás co nejlepší podmínky...
Anebo, aby to nebylo tak suché a sucharské: 2.) Samozřejmě se vynasnažíme dohodnout smlouvu co nejlepší....pro nás, pochopitelně.

Kateřina Vitvarová - Vránková napsala v Týdnu v článku o současném textilu tuto skvostně stručnou a výstižnou větu: Dnešní textilky uspějí jen s tím, co neumějí v Číně.
Mám rád podobně stručné, nápadité věty a jednu takovou jsem zaslechl včera v Radiožurnálu v pořadu o školství, bohužel jsem nezaregistroval, kdo ji pronesl: Základem školství je učitel.

Čtenář glos K. S. mi zaslal následující text:
Dobrý den,
měl bych jen takovou glosku týkající se raketové či radarové základny (ať už tím označujeme cokoliv). Nechápu nesouhlasné stanovisko některých socanů s touto stavbou. Protože pokud se nato podívám ze socialistického pohledu jedná se o velkou zahraniční investici na našem území, Američané tady určitě proinvestují spoustu peněz a při stavbě se vytvoří velké množství pracovních míst, takže by jsme jim měli místo odmítání spíš dát státní pobídku (rozuměj: darovat peníze, které jsme předtím sebrali ostatním podnikatelům), darovat
zdarma pozemek a vytvořit infrastrukturu stejně jako u ostatních zahraničních
investic- viz Philips či Hyunday.
Problém bude zřejmě v tom, že Američané nepochopili jak to v naší republice chodí a dostatečně neposolili pokladnu sociálních demokratů...

Půvabná, politicky nekorektní "poslední slova před smrtí" mi zaslal čtenář glos O.R.:
"Nemáme se čeho obávat, náš konvoj je pod ochranou OSN".
A vtipná "poslední slova před politickou smrtí" mi zaslal M.S.:
"Nevím, jak ostatní členové klubu ČSSD, ale já s návrhem předsedy Paroubka nesouhlasím."
"Peníze mi půjčil strýček Vik."
"Kdy už konečně vykopneme toho Dalíka?"

A úsměvnou parafrázi na "falešné soby" (ve formě SMS manželky manželovi) mi zase zaslal čtenář S. M.:
Mohla jsem Ti poslat přání dobrého rána a pár hřejivých slov, která pohladí po duši. Ale řekla jsem si NE! Když do práce, tak nasraná jako všichni ostatní.

Již staří Římané věděli, že Rore non pascitur, tedy že
Rosou se člověk neuživí.