ÚTERNÍ GLOSY 23.01.2007

Miroslava Macka
Myslím, že nemusíte pochybovat: šéf lidovců Jiří Čunek byl starostou Vsetína a jako takový se setkával se zástupci firmy H & B Real, která podnikala na trhu s byty. Tato firma jednou vybrala z banky zhruba půl milionu korun, aby měla hotovost v pokladně a krátce nato si uložil Jiří Čunek na svůj bankovní účet svoje celoživotní úspory zhruba ve stejné výši, které měl dosud léta a léta doma v hotovosti (vzhledem k inflaci na počátku a v průběhu devadesátých let na tom ovšem musel ztratit značnou část svých úspor a takový vůl snad do politiky ani nepatří). Tečka.
Chybí už jen strýc Vik, který mu ty peníze půjčil.

Při otázkách novinářů se ovšem kroutil jako had a na prostou otázku, zda tedy měl celá léta svoje úspory doma ve skříni se střídavě urážel a střídavě odpovídal na něco úplně jiného... A jeho manželka si už vůbec nemohla vzpomenout....joj, to bude švanda!

Na straně A4 dnešní MF Dnes je příšerný titulek "Dovolenou poslanců platí stát", pojednávající o levných dovolených poslanců v zařízeních, dotovaných ze státních rozpočtů.
Správně znějící titulek by ovšem byl "Na dovolenou poslanců se skládáme my všichni." Tak jako ostatně na všechno...

Což mi připomíná, že čtenář glos D. P. mi zaslal nádhernou definici "daně":
Daň je poplatkem, který platí střední vrstva proto, aby chudí nezabili bohaté.

V Česku se rozproudila debata o umístění či neumístění radarového systému USA na našem území a v tom okamžiku povstalo deset milionů vojenských stratégů a politických analytiků a prognostiků - zvláště při poslouchání rozhlasu a názorů volajících jsem skutečně hrdý na naši vzdělanost...

"Budeme usilovat o křeslo předsedy sněmovny", řekl Jiří Paroubek.
Moc tomu úsilí nerozumím, protože na tomto křesle už sociální demokrat sedí. Paroubek by měl mluvit přesněji: JÁ chci být předsedou sněmovny!
Doufám jen, že mu to poslanci neumožní. Po reprezentantech mé vlasti Grossovi, Špidlovi a Paroubkovi na postu ministerského předsedy by to snad stačilo. Třikrát a dost!

A do třetice "poslední slova před smrtí":
Ty borůvky chutnají nějak jinak.
A teď klidně můžu povolit tu poslední matičku.
Ne, není to pod proudem...
A jste si jistý, že to přežiju, pane doktore?
Klid, já jsem pyrotechnik.
To není bomba, to je jenom hračka!

Již staří Římané věděli, že Rixantur viles de lana saepe carpina, tedy že
Hlupáci se často hádají o kozí chlup.