PÁTEČNÍ GLOSY 12.01.2007

Miroslava Macka
Podle policie je anonymní hrozba výbuchem v některé z pražských křesťanských církevních škol "velmi vážná".
Podle mne se některému z žáků nechtělo psát písemku či být zkoušen a nebo chtěl vypadnout se svou slečnou v pátek dřív někam na chalupu...

Mnohé obce jsou prý zděšeny, neboť spousta kamionů objíždí mýtné brány a způsobuje jim tak nadměrný hluk a spoustu smogu.
Nechápu, čemu se diví: tržní zákony prostě platí.
Případné škody by pak měl hradit exministr Šimonovský a jeho šibalové, kteří podivuhodnými způsoby prosadili na počátku 21. století tento archaický způsob placení mýtného.

Jsou dva možné způsoby jak bojovat proti hlasité reklamě v televizi. Slováci to vyřešili tím, že přijali zákon, který uvaluje sankce na takové počínání. Já to řeším tím, že se na televizi vesměs nedívám (jiné, kvalitnější, zábavy je na světě více než dosti) a pokud už ano, pamatuji si firmy a výrobky na něž je hlasitá reklama a zásadně je nekupuji. A kdyby to tak dělala většina z nás...

Město Brno sice nemá na opravu slavné vily Tugendhat peníze, ale původním vlastníkům, kterým byla ukradena, ji vrátit nechce, neboť prý nemůže: nejde o umělecké dílo.
Navrhuji ji proto okamžitě vyškrtnout ze všech publikací, ve kterých figuruje jako umělecká památka. A neopravovat ji, ale zbourat, co s takovou neuměleckou rozpadající se barabiznou...

V přímém televizním přenosu nám Jiří Paroubek sdělil, že má přesné informace o telefonátech politiků ODS. Nechápu, že není okamžitě dotazován policií, odkud je má, neboť není v žádné funkci, ve které by je mohl legálně získat. Takže buďto kecá a nebo je získal nezákonně.

Včerejší tisková konference ČSSD nám konečně nalila čistého vína: deficit státního rozpočtu je zanedbatelný, státní dluh ještě zanedbatelněji nízký a že neplníme kriteria přijetí eura? Tak za to mohou pravicoví poslanci.
A aby bylo jasno, kdo za tyto úspěchy může, Jiří Paroubek puchejřovatě prohlásil: Chceme ukázat, kdo to zařídil, kdo zformuloval hospodářskou politiku úspěšnou ve všech ohledech.

Již staří Římané věděli, že Ratio fatum vingere nulla valet, tedy že
Žádný rozum nedokáže přemoci osud.