ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.01.2007

Miroslava Macka
Kupodivu žádného komentátora nenapadlo zamyslet se nad jedním z aspektů jmenování Karla Schwarzenberka ministrem zahraničí, a to nad tím, že má za sebou dozajista docela silnou vlivovou skupinu a nezanedbatelné kontakty, které by přece také mohly přispět k tomu, že by někteří poslanci ČSSD mohli začít o druhé Topolánkově vládě uvažovat jinak...

Škoda jen, že se na rozdíl od přímého přenosu dohadování o vládě, po kterém tak toužil Jiří Paroubek, nepřenášelo v přímém přenosu kupříkladu jednání socialistické vlády o privatizaci Unipetrolu (neexistuje z něj ani zvukový záznam či zápis !!) a další a další šibalství....

Jedním uchem jsem zaslechl v rozhlase, že snad ředitel Národní Galerie Milan Knížák uvažoval o tom, že by vstup do expozic této instituce byl zadarmo, nebo alespoň některé dny zadarmo.
Pokud jsem to zaslechl správně, pak bych rád upozornil pana Knížáka, že vstup by nebyl zadarmo, jen by jej platil prostřednictvím daní nedobrovolně někdo jiný.

Pranic se nedivím, že se stále více a více používá nečeský složený budoucí čas, že kupříkladu jeden cestovatel, dotazovaný Radiožurnálem na plánovanou cestu na kole na Kilimandžáro, mimo jiné odpověděl."Budou přilítat další kamarádi..", když i hlasatel chvíli předtím pronesl "Vladimíra Justa se proto budeme ptát..."

Již staří Římané věděli, že Rarum est felix idemque senex, tedy že
Zřídka je pospolu štěstí a stáří.