PÁTEČNÍ GLOSY 5.01.2007

Miroslava Macka
Valtr Komárek (marka za čtyři koruny) včera v Lidových novinách publikoval článek "Šance pro třetí pokus". Celý vychází z podivuhodné premisy: výsledek parlamentních voleb nutno brát jako základní poselství voličů, výzvu ke kompromisu vedoucímu k uklidnění a obecnému vzestupu.
Prohlašuji, že jsem nešel k volbám a nevolil ODS proto, abych dal politikům poselství, že se mají domluvit na kompromisu - šel jsem k volbám a volil ODS proto, aby tu nevládla značně bolševická ČSSD a zvláště ne Jiří Paroubek.
A moc rád bych znal někoho, kdo volil ODS, aby se dohodla s Paroubkem a nebo ČSSD, aby se dohodla s Topolánkem.

Hora porodila myš, tak by se daly nazvat horečné aktivity ODS v minulých dnech. Nemohlo to ovšem dopadnout jinak: všichni vědí jak to Topolánek dělá špatně, všichni ovšem také vědí, že mizerně rozehraná partie se s vyskou pravděpodobností vyhrát nedá. A tak spoléhají na partii novou...
Kde berou jistotu, že se bude moci rozehrát lépe, netuším, neboť o nové rozestavení figur na šachovnici rozhodně nepůjde, to by přinesly jen a jedině předčasné volby, o nichž už nikdo - mimo většinu občanů - nemluví.
Obávám se tedy, že v případné "staronové" partie by výsledek mohl být ještě mizernější (koalice s Paroubkem), vydávaná ovšem za velké vítězství "konstruktivních" politiků a uondaných občanů.
Chci nové volby!!!

Slovem "bordel" označil německý deník Sächsische Zeitung situaci v distribuci českých dálničních známek: na nové dálnici, spojující Drážďany s Ústím nad Labem se nedají na hranicích dálniční známky koupit, řidičům však hrozí vysoká pokuta, pokud ji nemají...
A list vysvětluje, že v češtině slovo "bordel" nejčastěji značí "hanebný nepořádek".
Je vidět, že Němci nejsou zvyklí na něco, co my už pokládáme za běžné a normální....


Již staří Římané věděli, že Rara temporum felicitas, ubi quae velis sentire et quae sentias dicere licet, tedy že
Vzácný je šťastný čas, kdy si smíš myslet, co chceš, a říkat to, co si myslíš.