ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.01.2007

Miroslava Macka
Poslanecký klub ODS prý varoval Mirka Topolánka před druhým "Sarajevem", neboť někteří se domnívají, že tak jako tehdy ODS není schopna sestavit pořádnou koalici.
Pokládám to za nesmysl. Byl jsem tehdy ve středu dění a tvrdím, že důvod "Sarajeva" byl zcela jiný: vnitrostranické i vnější okolnosti se jevily některým ambiciózním lidem velmi vhodné a příznivé k převzetí ODS bez nutnosti se o vedení ucházet v řádných stranických volbách. A tyto okolnosti a tato situace v ODS nyní rozhodně není.

Paroubek se opět projevil patřičně puchejřovitě, když pravil: pokud ODS slíbí, že spolu s lidovci a námi bude vládnout dle našich bolševicko - socialistických představ, může mít premiéra a spoluvládnout.
Jen úplný vůl by na to přistoupil.
Volby co nejdříve, to je to, co bychom měli od politiků mnohem intenzivněji požadovat.

Mezi tak důležitými zprávami jako je ta, že premiér Topolánek měl kopat do auta bulvárního Blesku kdesi uprostřed Prahy ( jeho ochranka něco takového však popřela), zcela zaniká zpráva, že britská společnost Plastic Logic postaví u Drážďan továrnu na polovodiče z plastu a za dva roky je začne dodávat na trh. Elektronické elastické knihy a další převratné novinky se blíží...

Již staří Římané věděli, že Quotidiano convictu auctoritas minuitur, tedy že
Každodenním soužitím slábne úcta.