STŘEDEČNÍ GLOSY 3.01.2007

Miroslava Macka
Jak to tak vypadá, bude systém výběru mýta Kapsch hlavním mediálním hitem letošního roku: je zastaralý, drahý, peněz se vybírá méně a jak to tak vypadá, kolem výběrového řízení na výběr mýtného bylo ještě víc podivností, než se na první pohled zdálo.
Obávám se, že se máme na co těšit!

Slovo pat prý bylo nejfrekventovanějším mediálním slovem minulého roku. Zajímavější ovšem je, že se o politickém či povolebním patu mluví tak dlouho: v šachu, odkud tento termín pochází, nastane-li pat, hra logicky ihned končí a hráči se mohou začít připravovat na další střetnutí.
Jen tady měsíce a měsíce žijeme v iluzích, že po patu se může hrát dál a dokonce lze na tu hru koukat...

Předpokládám, že slivovice, kterou Klaus věnoval po včerejším společném obědě Topolánkovým, nepochází z úrody švestek v lánském zámku a nejmenuje se klausovice, jak žertoval premiér. A nebo pochází, ale prezident si úrodu švestek koupil a na vlastní náklady někde vypálil.
Nevěřím totiž tomu, že by obdarovával z cizího.

Blbost regulátorů nemá hranic: ve Velké Británii zakázali reklamu na sýry během pořadů dětských a nebo těch, na který se koukají převážně děti. Jde o boj proti reklamě na jídla příliš tučná, příliš slaná a nebo příliš sladká...
Ach, jo.

Příšerný schodek státního rozpočtu na loňský rok byl nakonec ještě horší: 97,3 miliard korun.
Kdyby takto hospodařila soukromá firma, neponechají majitelé v jejím vedení kámen na kameni. Tady mizerní hospodáři zůstávají, nadále berou nezasloužené odměny a často jsou i chváleni...
Fuj!

Již staří Římané věděli, že Quod volumus, facile credimus, tedy že
Snadno věříme tomu, čemu věřit chceme.