PONDĚLNÍ GLOSY 18.12.2006

Miroslava Macka
Podle výroků Jiřího Paroubka na uzavřeném zasedání širšího vedení sociální demokracie nemá Komunistická strana Čech a Moravy budoucnost, neboť jí přetáhne voliče. Tomu docela věřím: neznám člověka s bolševičtějším myšlením, než je Paroubek.

Až vstoupíme do schengenského prostoru a zmizí hraniční přechod v Rozvadově, obávám se, že stejně okamžitě poznám, že jsem se vrátil domů: cesty se rozvlní vyjetými kolejemi, kolem nich bude větší nepořádek a lidé se najednou jako mávnutím kouzelného proutku začnou tvářit kysele až naštvaně.
A sem tam se mi stane obdobná příhoda, jaká se mi stala v pražském Grand Café ve spodní místnosti přímo naproti orloji. Zastavil jsem se tam s mojí paní na odpolední čaj a zákusek: voda na čaj byla spíše teplá než vařící, výběr čajů ( nepočítám-li umělé "ovocné" příšernosti) pouze z jednoho, zákusky naštěstí čerstvé a chutné.
Znechutila nám je ovšem jakási kamarádka druhé obsluhující děvy, půvabná mladá černovláska stojící u pultu, povídající si s kamarádkou za pultem a neustále hlasitě pokřikující "No ne, vole, to je prdel!!"
Rychle jsme se zvedli a při placení mi druhá obsluhující napočítala ( záměnou ceny u minizákusků) o 171.- korun navíc.
Po navrácení peněz jsme se (při vzpomínce na mnichovské kavárny) rozhodli, že ne vždy platí "všude dobře, doma nejlíp" a že do tohoto podniku už nikdy nevstoupíme.

Rozhodně stojí za to přečíst si v dnešních Lidovkách článek lékaře Jana Hnízdila o současném systému medicíny. Jeden citát z článku za všechny: "Vytvořilo se svérázné spojení obchodníků s léky, marketingových specialistů a lékařských špiček. Jeho cílem je vymýšlení nových diagnóz a syndromů. Nástrojem marketingu je strach."

Již staří Římané věděli, že hlavní zásada při řízení státu zní Quieta non movere, tedy
Co je v klidu, tím nehýbat.

Jestli si knihu "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka" hned objednáte, dostanete ji do rukou ještě do Vánoc...( a neváhejte, náklad rychle mizí).
Je možno si ji objednávat na mailové adrese m.vitovcova@volny.cz
Cena jedné knihy včetně balného a poštovného je 299.- Kč. Při objednání více kusů je cena (vzhledem ke stejnému balnému a jinému poštovnému) mírně nižší než násobky ceny za knihu jednu.
Verše lorda Byrona, Roberta Burnse, Elizabeth Barret - Browningové (včetně kompletních Portugalských sonetů), Roberta Browninga, Ruperta Brooka, Johna Keatse (včetně nádherného Předvečera svátku svaté Anežky), Percyho Bysshe Shelleyho (včetně slavné Mimózy), Williama Shakespeara (kompletní Sonety) a dalších mohou být přece pěkným, nejen vánočním, dárkem.....