ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.12.2006

Miroslava Macka
Název předloženého vládního programu "Sedm statečných reforem pro budoucnost" je vtipný, obsah - byť kompromisní - solidní, pro ČSSD však zcela nepřijatelný.
Paroubek a jeho kývači navrhnou takové změny, které by ze solidního programu udělaly superkompromisního, nefunkčního bastarda, takže bude zase nepřijatelný pro ODS.
A Paroubek začne pokřikovat: Vidíte, neumějí a nechtějí se dohodnout, je konečně řada na mně!! A já jsem takový pašák, že tu vládu s bolševiky a s pár poslanci, co se bojí předčasných voleb jako čert kříže, splácám.
Že takovou vládu chce jen hodně malá menšina občanů, by mu bylo docela jedno. Vždyť jak říkával Pavel Dostál: Kde je Paroubek, tam nejde o ideály, ale o moc.
A tak hlavně, že by se ukojilo jeho puchejřovité ego, které dostalo ve volbách tak zabrat...

Chování poslanců, kupujících si hlasy voličů za naše krvavé daně prostřednictvím rozdávání různých podpor a dotací na všeliké místní sportovní kluby, mostky, lávky a další "nezbytnosti", by mělo být trestné.
Letos se spousta poslanců úplně zbláznila a z rozpočtu na tuto korupci vytáhla mnoho miliard: dvě miliardy z peněz určených na stavební spoření, miliardu z důchodů, miliardu z plateb státu na zdravotní pojištění studentů a penzistů, atd.
Peníze, které proto budou chybět, si stát bude muset půjčit a my vše opět zaplatíme i s chlupama (včetně nemalých úroků). Fuj!!

Na případu vraha Petra Zelenky mne nejvíce zaujalo to, že jednomu oddělení nemocnice dramaticky, násobně vzroste z měsíce na měsíc spotřeba krve a krevních derivátů, aniž ekonom nemocnice a primář oddělení okamžitě začnou ruku v ruce jednat a pátrat proč.

Čtenář glos O. N. mi zaslal následující povzdech k bonmotu, že Česko je největší nevládní organizace na světě (ozval se mi také pan Oldřich Průcha a prokázal, že autorem šířeného bonmotu je on a nejde tedy o vtip z Maďarska):
Smutnější, než že jsme největší nevládní organizace je to, že jsme i nezisková organizace.

Čtenář glos V. Č. mi poslal inspirující námět k úsporám ve státním rozpočtu:
Je zbytečné živit 74 socanských poslanců. Stačí přeci jeden Paroubek za jeden plat, ti jeho kejvalové mu jen oficiálně dají plnou moc k manipulaci s jejich hlasem, hlasování proběhnou se stejným výsledkem a 4 218 000,- v základním platu je doma.

A pan S. Z. zase vtip, který, jak se obávám, vůbec není vtipem:
Tři podnikatelé, jeden z ČR, další z Německa a třetí z Ukrajiny byli vyzváni,aby předložili návrhy na opravu plotu kolem budovy parlamentu. Přišli tedy za parlamentním úředníkem, aby plot prozkoumali a poté předložili své návrhy. Německý stavitel vzal pásmo, změřil celé ohrazení, načrtl si vše na papír a udělal pár výpočtů. Pak řekl: "Mohu tu práci odvést za 900 Eur - 400 za materiál, 400 pro dělníky a 100 jako profit pro firmu."
Ukrajinský podnikatel udělal ta samá měření i náčrty a prohlásil: "Práci pro vás udělám za 700 Euro - 300 za materiál, 300 za práci a 100 jako odměnu pro mě."
Český stavitel se neobtěžoval měřením ani nákresy, rovnou šel za úředníkem a zašeptal mu do ucha: "2700 Euro.Tisíc pro vás, tisíc pro mě a za těch sedm stovek si najmu Ukrajince."

Již staří Římané věděli, že Quid prodest stulto habere divitias, cum sapientiam emere non possit, tedy
Co je platné bláznu mít bohatství, když si nemůže koupit moudrost?